Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Soutěž "Quarry Life Award"

autor: Ing. Kateřina Koudelková
V těžebních prostorech vzniká široké spektrum stanovišť a nových krajinných tvarů. Jako přední výrobce cementu a kameniva cítí společnost HeidelbergCement potřebu zachování biodiverzity, která se rozvíjí jak při těžbě, tak i po jejím skončení. Proto vyhlásila v září 2011 mezinárodní vědeckou a vzdělávací soutěž „Quarry Life Award”, které se účastní 16 zemí světa. V České republice jsou její součástí lomy a pískovny společností Českomoravský cement, a.s., nástupnická společnost a Českomoravský štěrk, a.s.

Cílem soutěže je přispět k ochraně a podpoře biodiverzity lomů a pískoven a posílit povědomí o biologické hodnotě těžebních prostor a přispívat tak k další ochraně a podpoře biodiverzity.

Účastnit se mohou studenti a výzkumní pracovníci. Jejich úkolem je vytvořit projekt na podporu ekologie a biodiverzity v těžebních prostorech. Návrhy musí být odevzdány prostřednictvím webových stránek Quarry Life Award do 17. února 2012.

Autorům pěti nejzajímavějších projektů budou v období od března do září 2012 zpřístupněny vybrané lomy a pískovny společností Českomoravský cement a Českomoravský štěrk pro realizaci výzkumů. Vybrané projekty budou podpořeny částkou 11.000 Kč jako příspěvek na pokrytí nákladů na výzkum.

V listopadu 2012 vybere odborná porota tři výherce z každé země a následně tři celosvětové výherce.

Ceny pro národní vítěze budou uděleny ve výši 1 500 eur, 3 000 eur a 5 000 eur

Ceny pro celosvětové vítěze budou uděleny ve výši 10 000 eur, 20 000 eur a 30 000 eur
Slavnostní předání cen proběhne v listopadu a prosinci 2012.

Bližší informace o soutěži naleznete na internetových stránkách www.quarrylifeaward.cz

autor:
Ing. Kateřina Koudelková

datum vydání:
18. listopadu 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.