Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům

autor: Martina Musilová
Není tomu tak dávno, co jsem se dívala jsem se na televizi a to, co jsem viděla, mi bralo dech. Na jedné straně člověk a na druhé koně a krávy.

Prostě jistá paní chová na vesnici v Kašperských horách koně i krávy. Na tom není nic divného. Jen to, že jsou vyhublí a zbědovaní a týraní. Paní tvrdila, že jí někdo údajně koně otrávil a že je léčí. Na první pohled to tak zjevně nebylo. Koně měli šrámy na slabinách, což je jedno z nejvíce citlivých míst, byly tak pevně uvazováni, že někteří měly pod hrdlem a za ušima tak vyryté rýhy od provazu, že jim tekla krev. Jejich naprosto vyhaslé pohledy sami vypovídali o živoření. Krávy pro změnu byly tak hladové, že při svých procházkách po vesnicích v okolí, okusovaly a olizovaly omítku na kapličce, hospodě... Jiné zase nemohly ani vstát. Samozřejmě, že majitelce bylo jedno, že zvířata trpí a že mohou ohrozit další obyvatele svými výlety.

Veterinární správa provedla na 4000 kontrol, kterými prošlo na 500 000 kusů zvířat. Paní Kostrouchová se oháněla právě tím, že u ní byly kontroly v pořádku a zvířatům nic nechybí. Stará se prý o ně jak nejlépe to dovede.

Lidé z blízkého okolí a sousedé se paní bojí a nepodali ani trestní oznámení. To nakonec podala až televize a lze oznámení podat i opakovaně. Dokonce i Policie se o případ zajímala. Fotografovali místa, kde se nacházely hroby uhynulých zvířat. V jednom našli např. klisnu a hříbě. Byly to jen vykopané jámy v okolí domu, jakoby v lesíku. Přitom uhynulá zvířata se musí nahlásit a do 24 hodin odvést.

A co bude dál? Vše se vyšetřuje a tak musíme doufat, že utrpení zvířat bude už ukončeno a bude se s nimi důstojně zacházet.

Jen prosím všechny, kteří někdy něco takového uvidí, nebojte se zasáhnout. Pomůžete zvířatům, kteří důvěřovali lidem a ti si jejich přítomnost a pomoc nezasloužili. Podejte třeba trestní oznámení a hlavně ničeho se nebojte. Musíme zvířata chránit proti těmto lidem, aby jich trpělo méně a méně. A učme naše děti, jak se chovat ke zvířatům, pak trapičů bude méně.

autor:
Martina Musilová
email: marta.musilova@centrum.cz

datum vydání:
25. října 2004


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.