Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům

autor: Martina Musilová
Není tomu tak dávno, co jsem se dívala jsem se na televizi a to, co jsem viděla, mi bralo dech. Na jedné straně člověk a na druhé koně a krávy.

Prostě jistá paní chová na vesnici v Kašperských horách koně i krávy. Na tom není nic divného. Jen to, že jsou vyhublí a zbědovaní a týraní. Paní tvrdila, že jí někdo údajně koně otrávil a že je léčí. Na první pohled to tak zjevně nebylo. Koně měli šrámy na slabinách, což je jedno z nejvíce citlivých míst, byly tak pevně uvazováni, že někteří měly pod hrdlem a za ušima tak vyryté rýhy od provazu, že jim tekla krev. Jejich naprosto vyhaslé pohledy sami vypovídali o živoření. Krávy pro změnu byly tak hladové, že při svých procházkách po vesnicích v okolí, okusovaly a olizovaly omítku na kapličce, hospodě... Jiné zase nemohly ani vstát. Samozřejmě, že majitelce bylo jedno, že zvířata trpí a že mohou ohrozit další obyvatele svými výlety.

Veterinární správa provedla na 4000 kontrol, kterými prošlo na 500 000 kusů zvířat. Paní Kostrouchová se oháněla právě tím, že u ní byly kontroly v pořádku a zvířatům nic nechybí. Stará se prý o ně jak nejlépe to dovede.

Lidé z blízkého okolí a sousedé se paní bojí a nepodali ani trestní oznámení. To nakonec podala až televize a lze oznámení podat i opakovaně. Dokonce i Policie se o případ zajímala. Fotografovali místa, kde se nacházely hroby uhynulých zvířat. V jednom našli např. klisnu a hříbě. Byly to jen vykopané jámy v okolí domu, jakoby v lesíku. Přitom uhynulá zvířata se musí nahlásit a do 24 hodin odvést.

A co bude dál? Vše se vyšetřuje a tak musíme doufat, že utrpení zvířat bude už ukončeno a bude se s nimi důstojně zacházet.

Jen prosím všechny, kteří někdy něco takového uvidí, nebojte se zasáhnout. Pomůžete zvířatům, kteří důvěřovali lidem a ti si jejich přítomnost a pomoc nezasloužili. Podejte třeba trestní oznámení a hlavně ničeho se nebojte. Musíme zvířata chránit proti těmto lidem, aby jich trpělo méně a méně. A učme naše děti, jak se chovat ke zvířatům, pak trapičů bude méně.autor:
datum vydání:
25. října 2004


Diskuze k článku „Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!