Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Reklama, díky které noviny patří do nebezpečného odpadu

autor: Petr Kadlík
Jsou tištěné papírové časopisy ekologické nebo ne? No, minimálně se dají jako starý papír snadno zrecyklovat. Pro nové číslo Entertainment Weekly to již neplatí, kvůli ANIMOVANÉ reklamě do starého papíru rozhodně neplatí.

Poslední číslo časopisu Entertainment Weekly má "revoluční" formu reklamy, kterou chce oslovit čtenáře. Nečekaně totiž obsahuje barevný displej, na kterém se čtenářům při listování časopisem zobrazí animace a nejaktuálnější informace.

Tato originální reklama zaujala redaktory magazínu Engadget.com a při jejím zkoumání došli k nečekanému zjištění. Speciální vložená příloha časopisu neobsahuje jen LCD s akumulátorem a nějakou jednoduchou elektronikou. Skrytou součástí zcela zalepenou do stránek časopisu Entertainment Weekly je kompletní a plně funkční "chytrý" mobilní telefon s operačním systémem Android, dokonce včetně SIM karty! Redaktorům magazínu se po krátké "pitvě" časopisu dokonce z tohoto telefonu podařilo normálně telefonovat.

Reklama je to jistě zajímavá a čtenáře každopádně zaujme, ale vkládat mobilní telefon včetně velkého akumulátoru do každého časopisu? Nechtěl bych pracovat ve firmě, která by takový "papírový" odpad recyklovala. Co myslíte že by pár takových časopisů dokázalo se recyklační linkou pro zpracování starého papíru udělat? Například akumulátory používané v telefonech mohou při mechanickém poškození začít dokonce hořet. A podobných časopisů nejdou desítky ani stovky, jsou jich tisíce...

Kompletní videoreportáž při zkoumání Entertainment Weekly zde: Engadget.com.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
5. října 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.