Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bude nový papež hlásat ekologii a ochranu přírody?

autor: Petr Kadlík
Je to možné. Včera zvolený kardinál Jorge Maria Bergoglio si své papežské jméno František zvolil na poctu Františka z Assisi, který byl kromě své chudoby znám i vztahem k přírodě (což do té doby církev moc nezajímalo). I proto je František kromě jiného dnes patronem ekologie.

Není se ostatně co divit, údajná slova svatého Františka "Spravedlivý cítí i se svým dobytkem." nebo "Když přijdeš cestou na ptačí hnízdo s holátky nebo s vejci, s matkou sedící na holátkách nebo na vejcích na nějakém stromě nebo na zemi, nevezmeš matku od mláďat." by rozhodně měla platit i dnes.

V nejbližší době tedy uvidíme, zda bude nový papež František svůj velký vzor v této oblasti následovat. Teoreticky by se jeho slovy mohlo řídit až 1 200 000 000 lidí, což je dost na to aby něčeho v globálním měřítku skutečně dosáhli...

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
14. března 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.