Biatlonista Martin Šlesing - o dárky ze zbytečně zabité lišky nestojím

autor: Petr Kadlík
Pokud se zajímáte o sport tak asi znáte biatlonistu Martina Šlezingra. V posledním kole Světového poháru vybojoval třetí místo, k čemuž mu samozřejmě (trošku opožděně) gratulujeme. Kromě jiného ale za toto umístění získal i jako pozornost od pořadatelů hračku mamuta, ovšem vyrobeného z pravé liščí kožešiny.

Někdo by možná ocenil, že od pořadatelů dostal tak "exkluzivní" hračku, Martina Šlesingra to ale naopak donutilo dárek vrátit a vyjádřit k tomu svůj názor veřejně na svých stránkách. Z jeho reakce zveřejňujeme výňatek:

Nejsem vegetarián a jím maso, chápu, že jsou zvířata zabíjena pro maso, případně pro kožešiny, pokud se jedná o skutečné potřeby. Nikdy ale nepochopím zabíjení zvířat z pouhé rozmařilosti, aby někdo mohl mít kabelku z krokodýlí kůže za sto tisíc, nebo aby mohly být vyrobeny takové s odpuštěním blbosti, jako právě mamut, kterého jsem vrátil.

Člověk je na zemi asi jediný druh, který zabíjí z jiných pohnutek než z důvodu přežití, případně ustanovení svého postavení. Je pravdou, že lze namítnout, že Ti, kteří se ve skutečnosti nacházejí na samém počátku tohoto zvráceného řetězce, Ti kteří ve velkém vybíjí mláďata tuleňů, uřezávají žralokům ploutve a pak je ještě živé a bezmocné nechají padnout ke dnu a pomalu zemřít, loví velryby, kožešinovou zvěř, uřezávají nosorožcům jejich rohy a slonům kly, Ti skutečně toto dělají pro jejich přežití.

Je to však pouze proto, že smetánka má pocit, že peníze jim mohou dát všechno a vytvářejí tak poptávku po zboží, které má přívlastek luxusního, většinou i drahého, a lidé, kteří ho produkují ať už v přírodě nebo na farmách tak cítí snadný výdělek a zavírají oči nad zvráceností tohoto trendu a utrpením zvířat.

Takou reakce nelze než ocenit. Kéž by takto rozumně reagovalo více lidí. Celý text najdete na adrese Slesingr.com.autor:
datum vydání:
21. března 2013


Diskuze k článku „Biatlonista Martin Šlesing - o dárky ze zbytečně zabité lišky nestojím“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!