Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Polský soud rozhodl - ilegální lovecká turistika bude přísně trestána

autor: Petr Kadlík
Ilegální lov je u některých typů lidí populární zábava, za kterou jim často bohužel ale nehrozí žádný trest. V Polsku nyní padnul první trest pro dva belgické lovce, kteří v prosinci 2011 zabili v oblasti chráněné Naturou 2000 mladý pár vlků narozených v roce 2010.

Momentálně v západním Polsku žije 24 vlčích smeček (cca 100 vlků). Zastřelení vlci patřili do kriticky ohrožené polsko německé-populace, žijící v oblasti Uroczyska Puszczy Drawskiej (PLH320046).

Belgičtí lovci se u soudu obhajovali tvrzením, že při výstřelu mysleli že jde o psíky mývalovité. Tomu ale soud, s ohledem na přesný zásah vlků do srdce, neuvěřil. Soud jim za to každému vyměřil pokutu cca 125 000 Kč (20 000 Zlotých) a povinnost zaplatit cca 50 000 Kč (8000 Zlotých) na účet polského národního fondu ohrany životního prostředí. Navíc obdrželi podmíněný tříměsíční trest s odkladem na tři roky.

Polští ochránci přírody v tom vidí velmi pozitivní změnu postoje soudů a prokuratury, která takto vzkazuje polským i zahraničním lovcům že jejich činnost musí být v souladu s právem a že pytlačení chránených druhů již nebude tolerováno.

Více se o polských vlcích můžete dočíst na stránkách Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
23. dubna 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.