Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Ceny Ropák roku a Zelená perla uděleny

autor: Petr Kadlík
Sdružení Děti Země dnes vyhlásilo vítěze 'anticeny' Ropák a Zelená perla roku. Vítězem se stal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a tajemník bývalého prezidenta Ladislav Jakl.

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa z ODS si anticenu Ropák 2012 vysloužil za návrh zákona o Národním parku Šumava, za nečinnost ve vymezování chráněných území NATURA 2000 a za podporu výstavby dvou jaderných bloků v Jaderné elektrárně Temelín.

Ocenění Zelená perla za 'antiekologický výrok' získal tajemník bývalého prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Byl oceněn za svou inovativní myšlenku zveřeněnou na svém blogu s názvem 'Cyklistiku je nutno okamžitě zakázat.' Pan Jakl zde píše: 'A nevěřte cyklomaniakům, že kolo je pokrok, že kolo je čistota a zdraví. Čuchněte k jejich propocenému triku a budete mít jasno, kdo tu zamořuje vzduch. Pachem i hloupými argumenty. Cyklistiku není třeba podporovat, ale naopak zakázat.'.

Oběma oceněným k jejich úspěchu gratulujeme :-)

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
26. dubna 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.