Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Originální africké kánoe - lodě s příběhem

autor: Petr Kadlík
Chcete pomoci konkrétnímu člověku a jeho rodině v Africe a přitom získat zcela jedinečnou originální loď 'mitumbwi', které dlouhá léta sloužila svému majiteli k obživě? Zajímavý projekt Kumbu Kumbu vám to umožní.

Lodě jsou samozřejmě ručně vyrobené z exotického dřeva, každá je originál. Jsou ale už staré, místy poškozené a svému původnímu účelu již nevyhovují. Přesto ale mohou stále sloužit jako jedinečná kanoe pro rekreační plavbu nebo originální bytová dekorace.

Provozovatel stránek Kumbu Kumbu tyto již nepotřebné kanoe od rybářů v Tanzanii vykoupil, převezl do Čech a nabízí dále k prodeji. Všechny lodě jsou očištěné, bez nátěrů a samozřejmě včetně pádel. Navíc, protože to jsou 'lodě s příběhem', tak ke každé lodi dostanete i spoustu informací o původním majiteli, jeho životě a rodině. Po prodeji člunu navíc původní majitel dostane ještě dalších 100 amerických dolarů, což je částka odpovídající například školnému na střední škole na jeden až dva roky.

Nevím jak vám, ale mě se takový nápad moc líbí. Místo "africké dekorační cetky", kterých jsou dnes plné obchody, získáte skutečnou funkční věc která sice původnímu účelu již dosloužila, přesto ale může sloužit dále. Původnímu majiteli zároveň pomůžete s jeho těžkým životem a třeba umožníte aby jeho děti mohly řádně studovat. Protože získání kvalitního vzdělání je to jediné, co může situaci v Africe skutečně pomoci.

Více informací: KumbuKumbu.cz

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
20. června 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.