Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.

Některé cesty jsou náročné, jiné naprosto pohodové, vybere si tedy snad každý.

Pokud chystáte vícedenní pobyt s dětmi v Krkonoších, ideálním výchozím místem je Špindlerův mlýn, Malá Úpa, případně Harrachov.

Většina cest, které jsou zde popsány byly prověřeny klubem vozíčkářů Trutnov. Pokud nebyla prověřena vozíčkáři, je to v textu uvedeno. Neznamená to však, že nejsou dobře sjízdné pro kočárky.

Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu Snídani

Krkonoše - Mumlavský vodopád - klikněte pro zobrazení detailuKrkonoše - Mumlavský vodopád
foto: draceane
Dobře schůdná asfaltová cesta vede podél říčky Mumlavy s tzv. Obřími hrnci a 12 m vysokým vodopádem. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky i pro mechanické i elektrické vozíky. Z jakéhokoliv místa na trase se lze vrátit zpět.

Trasa začíná v Harrachově na autobusovém nádraží u centrálního parkoviště a je vedena po modré pěší turistické značce. Délka trasy v jednom směru je 7 km, převýšení 330 m, po celé délce je asfalt. Cesta končí na rozcestí Krakonošova Snídaně.
Zajímavosti a okolí: horské město Harrachov, skokanské můstky, sklárna a pivovar, doly, lesnickomyslivecká expozice Správy KRNAP Šindelka, dětské hřiště a dětská trasa Liška (bariérová).
Místa pro občerstvení na trase: Mumlavská bouda se stylovým interiérem, která je přístupná pro vozíčkáře pouze s pomocí personálu – při vstupu do objektu je nutné překonat jeden schod.

Možnosti ubytování v okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Krkonoších – Harrachově , který patří mezi žádaná krkonošská střediska. Kdo by neznal největší skokanské můstky v republice nebo Mumlavské vodopády.


Debata k článku 'Do přírody s kočárkem – Krkonoše'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz