Přesně jeden měsíc zbývá do dne „D“ akce Ukliďme Česko 2015 – soboty 18. dubna.

autor: Helena Dvořáčková
Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.

„Chtěli jsme tak vyjít vstříc organizátorům, kteří by místní úklidy rádi uspořádali například ve všední den“, sdělil nám jeden z pořadatelů akce Miroslav Kubásek. Mezi takové patří nejčastěji firmy, které chtějí zapojit své zaměstnance a poskytují jim proto volno v pracovní době. Další významnou skupinou pořadatelů, využívající možnosti alternativních termínů pořádání akce jsou školy. Ze čtyř set doposud registrovaných letošních úklidů je jich zhruba 50 organizováno pod hlavičkou škol.

A právě pro ty připravili pořadatelé ve spolupráci se státním podnikem Lesy ČR výukovou prezentaci „Bojujeme proti černým skládkám“. Jejím cílem je vysvětlit studentům základních a středních škol problematiku černých skládek v širších souvislostech (historie, černé skládky ve světě, nebezpečnost černých skládek, prevence jejich vzniku). Dalším cílem pak je motivovat pedagogy, studenty a školní kolektivy k aktivnímu mapování skládek pomocí aplikace ZmapujTo, případně i zapojení do samotné úklidové akce Ukliďme Česko. Prezentace o černých skládkách je multimediální, zpestřená řadou videí a lze ji spustit jednoduše přímo z webové stránky www.cerne-skladky.cz, na které jsou dostupné i další materiály, jako např. letáček akce Ukliďme Česko k vytištění a vyvěšení na školních nástěnkách, nebo reportáž „Jak se uklízí Česko“ popisující průběh loňského ročníku akce.

„Pedagogům, či studentům, kteří by si chtěli uspořádat školní úklidovou akci, jsme k dispozici na kontaktech uvedených na webu projektu a budeme jim nápomocni jak metodicky, tak materiálně (pytle, rukavice) k tomu, aby se i jejich úklid vydařil“, dodává další z pořadatelů akce, Radek Janoušek. Neváhejte tedy příliš s rozhodnutím (jaro je za dveřmi a černé skládky i drobnější nepořádek brzy milosrdně zakryje rašící zeleň) a přidejte se k akci Ukliďme Česko i Vy!autor:
datum vydání:
19. března 2015


Diskuze k článku „Přesně jeden měsíc zbývá do dne „D“ akce Ukliďme Česko 2015 – soboty 18. dubna.“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!