Víme první: Proč skončil Jeremy Clarkson v Top Gearu a co je jeho nový pořad Top Dung

autor: Petr Kadlík
Nemusíte být fanoušci motorismu abyste v médiích zachytili, že Jeremy Clarkson, 'slavný' moderátor zábavného pořadu o autech TopGear, dostal v BBC padáka. Nakonec to ale našel v BBC nečekaného spojence v podobně Davida Attenborougha, se kterým již chystá nový pořad!

Pokud jste TopGear občas sledovali tak víte, že byl Jeremy Clarkson často svými kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem přezdíván opičák. Mohlo by se zdát že to bylo z důvodu jeho mimořádné manuální neschopnosti a nápadům opravovat cokoliv kladivem. Jak už to tak v televizi bývá, je to pouze televizní klam. Ve skutečnosti je Jeremy mezi svými přáteli známý pro svou neskutečnou manuální zručnost. Například Richard Hammond nejspíš nikdy nezapomene na Porsche 911 které mu Clarkson slepil ve skutečné velikosti ze zápalek, stejně tak jako James May, kterému postavil miniaturní plně funkční model Dacie uvnitř skleněné lahve od mléka.

Proč je tedy Jeremy Clarkson opičák?

Důvod je prostý, ale s ohledem na jeho pověst před motoristickými fanoušky pečlivě skrývaný. Jeremy Clarkson je velmý milovník přírody! Kromě hromady nesmyslně rychlých a drahých aut má ve svém domě ještě jednoho utajovaného mazlíčka - šimpanze Jimmyho (přesněji je to šimpanz učenlivý - Pan troglodytes). Přišel k němu náhodou na jedné z mnoha divokých výprav TopGearu po světě, kdy ho našel opuštěného a zraněného u cesty.

Původně to vypadalo že se ze záchrany malého šimpanze stane jen drobná historka do televizní show, ale stalo se něco nečekaného. Inteligentní, ale paličatý šimpanz přirost při cestě za ošetřením Jeremymu k srdci. Proto se s ním nakonec vrátil domů do Anglie a z televizního vysílání byla tato epizoda odstraněna.

Nyní je šimpanzu Jimmymu již deset let a díky tomu je občas složitě zvládnutelný. Pouto přátelství mezi ním a Jeremym je ale tak silné, že si ho i přesto bere na natáčení do zákulisí. Je to ale skutečně 'šimpanz učenlivý' a tak se mu občas povede dostat se i do míst kde by být neměl a způsobí tam škody. Jako se to stalo nyní, když šimpanz napadnul producenta pořadu a způsobil mu lehké zranění.

Nebyl to první incident podobného typu, ale pro vedení BBC to byla pověstná 'poslední kapka'. Jeremy se totiž odmítal na natáčení vzdát svého zvířecího přítele (a parťáka pro plno lumpáren) a tak na možnost výběru 'buď necháš toho opičáka doma nebo máš padáka' reagoval tak jak reagoval...


A co na to David Attenborough?

Možná jste Jeremyho Clarksona dosud moc neznali, ale nevěřím že nevíte kdo je Sir David Attenborough. Legendární moderátor BBC, který za 60 let své práce vytvořil snad stovky nezapomenutelných dokumentů o přírodě. Možná ale nevíte, že kromě natáčení úžasných filmů byl také dlouhá léta ve vedení samotné BBC a má tam proto stále velmi vážené slovo.

Situace s šimpanzem byla pečlivě utajovaná, přesto se o ní ale díky svému postavení Attenborough dozvěděl. A napadla ho šílená myšlenka, jaká může vzniknout snad jen v hlavě s anglickým smyslem pro humor:

Co kdyby 'benzínový šilenec' Jeremy Clarkson zkusil podobně jako rychlá auta prezentovat přírodu?

Zní to natolik bláznivě, že sám dlouho zvažoval než s tou myšlenkou za Clarksonem šel. Naštěstí se ukázalo, že podobný smysl pro humor a odvahu na experimentování má i vyhozený motoristický moderátor. Dřív než jim vychladnul pověstný anglický čaj si plácli. A tak vznik Top Dung.


Vítejte v Jeremy Clarkson's Top Dung

Koncept pořadu bude podobný jako měl původní Top Gear. Budou tam dokonce i stejní moderátoři, Richarda Hammonda museli trošku přemlouvat ale James May byl z toho nápadu vyloženě nadšený. Nebo snad myslíte že je náhoda, že i oni okamžitě s TopGearem skončili a nechtějí pokračovat v tomto velmi úspěšném a extrémně ziskovém podniku?

Momentálně se připravují scénáře a dolaďují smlouvy, ale již příští rok by se na obrazovkách BBC měla objevit první série.


Obsah pořadu Jeremy Clarkson's Top Dung

Nečekejte nudný pořad pro zahrádkáře, to skutečně ne. Ostatně Jeremy Clarkson i David Attenborough jsou záruka toho, že to nuda nebude. Zatím byly orientačně nastíněny jen některé reportáže připravovaného pořadu:

• O kolik je levnější vlastnictví koně než vlastnictví auta?

• Je na drobné práce na zahradě vhodnější pila s kosou nebo samurajský meč?

• Srovnávací test trávy posekané zahradním traktůrkem a stádem koz

• Zajímavá malá zvířata, kterých se bojíme (rubrika Richarda Hammonda)

• Zajímavá pomalá zvířata, která nikam neutečou (rubrika Jamese Maye)

• Populární postavu Stiga v bílé kombinéze nahradí tajemný The Pick v zelené. Známé osobnosti s ním budou soutěžit kdo rychleji projede za plného provozu městem na 'kole za rozumnou cenu'. Pick se bude také podle potřeby účastnit i ostatních rubrik pořadu.

• Vlastní rubriku dostane i šimpanz Jimmy. Spolu s pozvanou známou osobností dostane za úkol naučit se nějakou novou činnost a bude se srovnávat, zda si lépe poradí 'celebrita' nebo šimpanz.

Počítá se i se speciály porobně jako to bylo u starého TopGearu, kdy všichni moderátoři vyrazí na vzdálené místo a musí tam plnit různé zábavné úkoly. Jejich obsah se ale zatím nepodařilo zjistit ani nám :-(

Tak co, těšíte se na Top Dung? Já strašně moc a doufám, že některá z našich televizí co nejdříve zakoupí práva k jeho vysílání!autor:
datum vydání:
1. dubna 2015


Diskuze k článku „Víme první: Proč skončil Jeremy Clarkson v Top Gearu a co je jeho nový pořad Top Dung“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!