Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Píseň o řepkovém poli

autor: Petr Kadlík
Také milujete dlouhé širé žluté lány řepky olejky? Nedivím se, kdo by je neměl rád. Už jen ta krásně dusivá vůně, která donutí k slzám i nealergiky. A teď už je řepka i inspirace pro umělce, přesněji o ní vznikla povedená písnička.

Když se človek rozhlédne po polích, kde jako malý kluk pamatuje nejrůznější zemědělské plodiny, tak je mu smutno. Všude jen ohromné plochy plné žlutých květů řepky olejky. Samozřejmě, řepky pěstované pro biopaliva a tedy "kvůli ekologům"... Přitom je ale ekologický význam řepky značně pochybný, co je ale nezpochybnitelné je její vliv na přírodu, krajinu i samotné zemědělství.

Některé věci jdou ale nejlépe vyjádřit písní. Poslechněte si povedený song "Babišova řepka", kde je to vše krásně shrnuto. Jejím autorem je Budy Sam, kytarista skupiny Lucky Nero.

"Všechno kvete žlutě, ne jak za mýho dědy"...
A jakou krajinu chcete, aby si pamatovaly vaše děti?

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
31. května 2015


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.