Během Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více než 4 milióny ptákůěhem Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více

autor: Česká společnost ornitologická
Praha, 5. října 2015. Více než 25 000 lidí se během uplynulého víkendu zúčastnilo Evropského festivalu ptactva, který již tradičně organizuje BirdLife International ve spolupráci s národními partnery. Ve 41 zemích Evropy a střední Asie se konalo přes 1000 vycházek. Návštěvníci měli možnost pozorovat více než 4 miliony tažných ptáků na jejich dlouhé cestě do zimovišť.

Česká společnost ornitologická, stejně jako ostatní partnerské organizace Birdlife International, se takto snaží povzbudit lidi všeho věku, aby vyrazili do přírody a pozorovali, poznávali a obdivovali ptáky. Zároveň je informuje o nebezpečích, která na ně na cestách čekají a o nutnosti mezinárodní ochrany. Aby mohli tažní ptáci dlouhodobě přežít, potřebují dobré hnízdní podmínky na severu, odpovídající zimoviště na jihu a mezi nimi řadu tahových zastávek, na kterých si mohou v bezpečí odpočinout a nalézt potravu.

Souhrnné výsledky této velké pozorovací akce se zaznamenávají za každou zemi a předávají evropskému organizátorovi, kterým letos byl Vogelbescherming Nederland, nizozemský partner BirdLife International.

Celkové výsledky:

Nejčastěji pozorovaní ptáci:
1. špaček obecný
2. pěnkava obecná
3. lyska černá

Počet akcí: 1 046
Počet účastníků: 25 115
Počet pozorovaných ptáků: 4 279 501

Ze zajímavých pozorování u nás jmenujme např.: slučku malou, orlovce říčního, lindušku rudokrkou a vizuální pozorování výra velkého. V Černé Hoře se poprvé v historii kroužkovalo černohorskými kroužky.

Předběžné výsledky z Česka

Tři nejpočetnější druhy:
1. špaček obecný – 15 223
2. kachna divoká - 7156
3. lyska černá - 897

Počet akcí: 37
Počet účastníků: 1275
Počet pozorovaných ptáků: 39 169autor:
datum vydání:
8. října 2015


Diskuze k článku „Během Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více než 4 milióny ptákůěhem Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!