Během Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více než 4 milióny ptákůěhem Evropského festivalu ptactva sledovali lidé více

autor: Česká společnost ornitologická
Praha, 5. října 2015. Více než 25 000 lidí se během uplynulého víkendu zúčastnilo Evropského festivalu ptactva, který již tradičně organizuje BirdLife International ve spolupráci s národními partnery. Ve 41 zemích Evropy a střední Asie se konalo přes 1000 vycházek. Návštěvníci měli možnost pozorovat více než 4 miliony tažných ptáků na jejich dlouhé cestě do zimovišť.

Česká společnost ornitologická, stejně jako ostatní partnerské organizace Birdlife International, se takto snaží povzbudit lidi všeho věku, aby vyrazili do přírody a pozorovali, poznávali a obdivovali ptáky. Zároveň je informuje o nebezpečích, která na ně na cestách čekají a o nutnosti mezinárodní ochrany. Aby mohli tažní ptáci dlouhodobě přežít, potřebují dobré hnízdní podmínky na severu, odpovídající zimoviště na jihu a mezi nimi řadu tahových zastávek, na kterých si mohou v bezpečí odpočinout a nalézt potravu.

Souhrnné výsledky této velké pozorovací akce se zaznamenávají za každou zemi a předávají evropskému organizátorovi, kterým letos byl Vogelbescherming Nederland, nizozemský partner BirdLife International.

Celkové výsledky:

Nejčastěji pozorovaní ptáci:
1. špaček obecný
2. pěnkava obecná
3. lyska černá

Počet akcí: 1 046
Počet účastníků: 25 115
Počet pozorovaných ptáků: 4 279 501

Ze zajímavých pozorování u nás jmenujme např.: slučku malou, orlovce říčního, lindušku rudokrkou a vizuální pozorování výra velkého. V Černé Hoře se poprvé v historii kroužkovalo černohorskými kroužky.

Předběžné výsledky z Česka

Tři nejpočetnější druhy:
1. špaček obecný – 15 223
2. kachna divoká - 7156
3. lyska černá - 897

Počet akcí: 37
Počet účastníků: 1275
Počet pozorovaných ptáků: 39 169
autor:
Česká společnost ornitologická
www stránky: http://www.birdlife.cz

datum vydání:
8. října 2015


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.