Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

5. červen - Světový den životního prostředí

Datum 5. června, které bylo ustanoveno Valným shromážděním OSN v roce 1972 Světovým dnem životního prostředí, je považováno z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí za jednu z nejdůležitějších událostí v roce.

Heslo letošního Světového dne životního prostředí znělo: "Dejme Zemi šanci". V České republice se v rámci letošního Světového dne životního prostředí pořádala velká řada slavností. Dvě z nich připravilo společně s nevládními organizacemi (Národním technickým muzeem, Českým ekologickým ústavem, Českou společností pro jakost a sdružením pro ekologickou výchovu Tereza) Ministerstvo životního prostředí.

Přímo v budově MŽP a v sídle sdružení pro ekologickou výchovu Tereza proběhla již 4. června sběrná akce hliníku. Nasbíraný hliník byl včera dopraven z Ministerstva životního prostředí do Terezy, kde byl zvážen. Zhodnotila se tak schopnost veřejnosti nasbírat za jediný den určité množství této na výrobu i na recyklaci velmi náročné suroviny a zároveň její výskyt ve společnosti.

Na prostranství za sídlem Terezy proběhla současně soutěž v kreslení pro děti na téma: "Jak si představuji ideální životní prostředí".

Od dvou hodin byla včera také zahájena v budově Ministerstva životního prostředí výstava s názvem: "Možnosti environmentálního poradenství", kterou pořádalo Ministerstvo životního prostředí společně se Sítí ekologických poraden ČR. Výstava představila činnost Sítě ekologických poraden, které nabízejí rady a pomoc při řešení otázek týkajících se životního prostředí.

Do 13. června se pro zájemce koná v Národním technickém muzeu výstava ekologicky šetrných výrobků, kde se můžete dozvědět podrobnosti o jejich složení a důvodu jejich ekologického značení a mnohé další. 7. června se navíc koná taktéž v budově Národního technického muzea slavnostní vernisáž této výstavy, kdy ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek předá pěti firmám pro jejich výrobky certifikáty Ekologicky šetrný výrobek.

Zdroj:
www.env.cz
www.ekolist.cz

Debata k článku '5. červen - Světový den životního prostředí'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žebřík do nebe

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz