Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

5. červen - Světový den životního prostředí

autor: Alena Rulfová
Datum 5. června, které bylo ustanoveno Valným shromážděním OSN v roce 1972 Světovým dnem životního prostředí, je považováno z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí za jednu z nejdůležitějších událostí v roce.

Heslo letošního Světového dne životního prostředí znělo: "Dejme Zemi šanci". V České republice se v rámci letošního Světového dne životního prostředí pořádala velká řada slavností. Dvě z nich připravilo společně s nevládními organizacemi (Národním technickým muzeem, Českým ekologickým ústavem, Českou společností pro jakost a sdružením pro ekologickou výchovu Tereza) Ministerstvo životního prostředí.

Přímo v budově MŽP a v sídle sdružení pro ekologickou výchovu Tereza proběhla již 4. června sběrná akce hliníku. Nasbíraný hliník byl včera dopraven z Ministerstva životního prostředí do Terezy, kde byl zvážen. Zhodnotila se tak schopnost veřejnosti nasbírat za jediný den určité množství této na výrobu i na recyklaci velmi náročné suroviny a zároveň její výskyt ve společnosti.

Na prostranství za sídlem Terezy proběhla současně soutěž v kreslení pro děti na téma: "Jak si představuji ideální životní prostředí".

Od dvou hodin byla včera také zahájena v budově Ministerstva životního prostředí výstava s názvem: "Možnosti environmentálního poradenství", kterou pořádalo Ministerstvo životního prostředí společně se Sítí ekologických poraden ČR. Výstava představila činnost Sítě ekologických poraden, které nabízejí rady a pomoc při řešení otázek týkajících se životního prostředí.

Do 13. června se pro zájemce koná v Národním technickém muzeu výstava ekologicky šetrných výrobků, kde se můžete dozvědět podrobnosti o jejich složení a důvodu jejich ekologického značení a mnohé další. 7. června se navíc koná taktéž v budově Národního technického muzea slavnostní vernisáž této výstavy, kdy ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek předá pěti firmám pro jejich výrobky certifikáty Ekologicky šetrný výrobek.

Zdroj:
www.env.cz
www.ekolist.cz

autor:
Alena Rulfová
email: alena_rulfova@post.cz

datum vydání:
6. června 2004


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.