Časopis Krkonoše – Jizerské hory 10/2011

autor: Jiří Bašta
Říjnové číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory představuje rezervu ohrožených druhů krkonošských rostlin – genetickou banku Správy KRNAP. Kromě dalších článků, jejichž upoutávky zde naleznete, na vás čeká výběr nejzajímavějších fotografií hodnocených v soutěži Zaostřeno na Jizerky, kauza Kleč versus smilka, pravěká historie vzniku přírodní památky Mořská transgrese na Broumovsku nebo zpráva o vypuštění zachráněného výra. A jestlipak víte, co je to šikoušek?


Aby tu rostly i za sto let

Genetická banka Správy KRNAP je pracovištěm, které od 80. let minulého století vyvíjí záslužnou a mnohostrannou činnost pro záchranu horské flóry. Pojďte se s ní alespoň trochu seznámit.

Krakonošův hrob a Zlatá vyhlídka

Podzimní fotografická výprava za turistickými zajímavostmi k našim severním sousedům. Symbolický hrob Ducha hor i vyhlídka Złoty Widok jsou na dosah, a přesto Čechům téměř neznámé výletní cíle.

Pro děti – jelen lesní

Na rubu plakátu s jelenem lesním – největším zvířetem trvale žijícím v našich horách – najdete povídání o něm a soutěžní jelení kvíz, škrtačku a labyrint; oživíte si i říjnové pranostiky.

Databázi textů z časopisu Krkonoše – Jizerské hory a další podrobnosti naleznete na krkonose.krnap.cz

Fotogalerie k článkuKrakonošův hrob - klikněte pro zobrazení detailuJeleni lesní na kresbě Renaty Oppeltové - klikněte pro zobrazení detailuZ krkonošské genobanky - klikněte pro zobrazení detailuVypouštění výra, zachráněného v Útulku pro hendikepované živočichy Správy KRNAP - klikněte pro zobrazení detailu


autor:
Jiří Bašta
email: jbasta@krnap.cz
šéfredaktor časopisu Krkonoše

datum vydání:
27. září 2011


Diskuze k článku „Časopis Krkonoše – Jizerské hory 10/2011“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru