Adresář: Útulek pro psy a kočky - Brno

Zajišťuje odchytovou a asanační činnost na území statutárního města Brna. Je provozován městskou policií. V útulku může být umístěno až 242 psů a 42 koček, včetně karantény. Součástí útulku je i veterinární ordinace (slouží pouze k péči o zvířata umístěná v útulku).

Když se vám ztratí pes ... rozhodně zavolejte na operační středisko městské policie, které má přehled o všech ten den odchycených zvířatech. Pokud od ztráty Vašeho zvířecího kamaráda uplynulo již několik dní, zastavte se v útulku, nebo si prohlídněte sekci nalezená zvířata na našich webových stránkách.

Výdej nalezených zvířat majitelům:
denně od 8:00 do 18:00 hod. (mimo uvedenou dobu pouze po telefonické dohodě - tel. 541 420 120)

výdej zvířat novým opatrovníkům:
denně od 10:00 do 17:00 hod. kromě úterý (zavřeno - sanitární den)

K převzetí psa potřebuje zájemce, který musí být starší 18ti let, platný občanský průkaz s trvalým bydlištěm v ČR. Zvířata jsou prohlédnuta veterinářem a očkována proti psince, hepatitidě, parvoviróze a vzteklině. Zároveň jsou odčervena - zbavena případných vnitřních cizopasníků (škrkavky, tasemnice).

Nový majitel za psa neplatí, pouze paušálně uhradí kompletní očkování a odčervení. Na oplátku za to, že dává zvířeti nový domov, je osvobozen na rok od poplatků ze psa.

Všichni psi, kteří projdou útulkem, jsou čipováni. Je to velmi důležité pro evidenci a eventuální identifikaci pro případ, že se zvíře novému majiteli ztratí. Pokud ho někdo najde a zavolá do útulku, je možné podle počítačové evidence ihned sdělit jméno, adresu a telefonní číslo majitele.


provozovatel: Městská policie Brno
adresa: Bystrcká 46, Brno - Komín 624 00
telefon: 541 420 111
email: mp@mpbrno.cz
internet: http://www.mpbrno.cz/utulek.php

zařazeno v kategorii adresáře: útulky