John Ritch: "Navzdory rozšířenému opačnému dojmu, Fukušima potvrdila základní bezpečnost jaderné energie"

autor: Lenka Kadlíková
John Ritch byl jako generální ředitel Světové jaderné asociace WNA pozván na ministerskou konferenci MAAE vyvolanou událostmi ve Fukušimě.

Ve svém projevu vyzdvihl především to, že krom havárie v Černobylu nebyl zaznamenán případ smrti způsobené ozářením po havárii jaderné elektrárny.

Poukázal však nutnost kvalitního chlazení odstavených reaktorů, což byl právě problém ve Fukušimě. Na toto téma řekl, že u nových reaktorů bude chlazení řešeno již bez nutnosti záložního zdroje energie.

Ve svém projevu si Ritch nebral servítky ani z médií, která podle něj neinformují o jaderné energetice vždy objektivně a velmi tak ovlivňují veřejné mínění o ní - především o její bezpečnosti.

V této souvislosti se zmínil i o německém rozhodnutí uzavřít všechny své jaderné elektrárny. Naopak vyzdvihl důležitost spolehlivosti politické podpory jaderné energetiky v zemích jako je například Čína, Indie Rusko, ale i Jižní Korea nebo USA.

Přepis celého projevu přeložený do češtiny si můžete přečíst na www.csvts.czautor:
datum vydání:
28. července 2011


Diskuze k článku „John Ritch: "Navzdory rozšířenému opačnému dojmu, Fukušima potvrdila základní bezpečnost jaderné energie"“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!