John Ritch: "Navzdory rozšířenému opačnému dojmu, Fukušima potvrdila základní bezpečnost jaderné energie"

autor: Lenka Kadlíková
John Ritch byl jako generální ředitel Světové jaderné asociace WNA pozván na ministerskou konferenci MAAE vyvolanou událostmi ve Fukušimě.

Ve svém projevu vyzdvihl především to, že krom havárie v Černobylu nebyl zaznamenán případ smrti způsobené ozářením po havárii jaderné elektrárny.

Poukázal však nutnost kvalitního chlazení odstavených reaktorů, což byl právě problém ve Fukušimě. Na toto téma řekl, že u nových reaktorů bude chlazení řešeno již bez nutnosti záložního zdroje energie.

Ve svém projevu si Ritch nebral servítky ani z médií, která podle něj neinformují o jaderné energetice vždy objektivně a velmi tak ovlivňují veřejné mínění o ní - především o její bezpečnosti.

V této souvislosti se zmínil i o německém rozhodnutí uzavřít všechny své jaderné elektrárny. Naopak vyzdvihl důležitost spolehlivosti politické podpory jaderné energetiky v zemích jako je například Čína, Indie Rusko, ale i Jižní Korea nebo USA.

Přepis celého projevu přeložený do češtiny si můžete přečíst na www.csvts.czautor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
28. července 2011


Diskuze k článku „John Ritch: "Navzdory rozšířenému opačnému dojmu, Fukušima potvrdila základní bezpečnost jaderné energie"“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.