Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kupujete si přírodní kosmetiku? Myslíte že je zdravější než běžná kosmetika?

autor: Petr Kadlík
Podle německého časopisu pro spotřebitele Ӧko-Test velká část "přírodní" kosmetiky nabízí v reálu jen velmi malé množství přírodních ingrediencí, zato ale někdy obsahuje i substance vyvolávající rakovinu.

Skupina expertů pro časopis Ӧko-Test zkontrolovala složení 34 produktů na německém trhu, které se vydávají za přírodní kosmetiku. Z výsledků vyplynulo, že se v produktech běžně nachází 15 - 60 procent chemických či umělých látek. Objeven byl například konzervační formaldehyd, který je na seznamu látek způsobujících rakovinu. Nalezeny byly ale i další nebezpečné chemikálie.

Z tohoto hlediska byl nejhorší "ženšenový" pleťový krém Biotherm Multi Recharge Ginseng, u kterého z celkem 59 přísad bylo 28 čistě chemických. Ženšenu bylo přitom v krému méně než půl procenta.

Další typickou ukázkou byl Produkt Palmolive Naturals Olive Milk, který by podle obalu měl obsahovat samé přírodní přísady. Olivového extraktu a koncentrátu aloe vera tam ale bylo z celkového obsahu méně než 1 procento.

Více informací na toto téma si můžete přečíst na serveru ČeskáPozice.cz.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
3. srpna 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.