Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rekord padl: téměř 7000 vysazených stromů na 204 místech ČR

autor: Nadace Partnerství
Brno (3. listopadu 2011) – Agentura Dobrý den dnes po 15. hodině oficiálně uznala výsledky historicky prvního celorepublikového rekordu v sázení stromů, který 28. října uspořádala Nadace Partnerství. Výsadeb stromů na 204 místech republiky se zúčastnilo celkem 3892 lidí, díky nimž v naší zemi přibylo 6 910 nových stromů. Rekord, který spočíval v celkovém množství vysazených stromů a lidí zapojených do sázení v tomto konkrétním dni, se tak zapíše do České databanky rekordů i nejbližšího vydání České knihy rekordů. Cílem hromadné sázecí akce bylo připomenout význam stromů, zažít něco výjimečného a oslavit Den stromů i letošních 20 let Nadace Partnerství.

Nadace Partnerství 28. října uspořádala historicky první pokus o český rekord v sázení stromů, do kterého se zapojilo 3 892 lidí s výsadbou 6 910 stromů.
Výsledky rekordu v sázení stromů dnes uznala pelhřimovská Agentura Dobrý den. Hromadná sázecí akce se tak zapíše do České databanky rekordů i nejbližšího vydání České knihy rekordů.
Nejvíce stromů lidé během rekordu vysadili v Jeseníku nad Odrou. Nejpočetnější účast sázejících lidí byla v Kojetíně. Nejčastěji se sázely ovocné stromy.

Nejvíce přihlášek do rekordu Nadace Partnerství obdržela z Jihomoravského kraje, konkrétně z Brna. Největší množství stromů, celkem 625, se během rekordu podařilo vysadit v Jeseníku nad Odrou v Moravskoslezském kraji. Nejpočetnější sázecí skupinou byli občané Kojetína, sešlo se jich 171. Mezi nejčastěji sázené druhy patřily ovocné stromy, včetně jejich krajových odrůd. Oblíbená byla také například okrasná japonská třešeň – Prunus serrulata 'Kanzan'.

"V rekordu šlo hlavně o lidi a stromy, i když někde se do sázení zapojili také psi nebo skřítci. Chtěli jsme, aby si lidé při sázení stromů užili krásné chvíle. Podle desítek nadšených reakcí se náš cíl podařil. Zapsání zcela nového českého rekordu už je jen příjemnou třešničkou na dortu,“ vysvětluje organizátorka Lenka Vodičková z Nadace Partnerství. „Většina rekordů, které pomáháme uskutečnit, se odehrává na jednom místě. Rekord v sázení stromů je výjimečný tím, že se do něj během jednoho dne zapojilo velké množství lidí z různých míst v republice. Zároveň má také svůj význam pro ochranu přírody,“ říká Bára Kotková z Agentury Dobrý den.

Účastníci obdrží e-mailem čestný certifikát o uskutečnění rekordu. Seznam všech účastníků, podrobná pravidla pro uznání rekordu a další informace je možné nalézt na webových stránkách www.stromzivota.cz.

Rekord v sázení stromů spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo životního prostředí.





autor:
Nadace Partnerství
email: info@nap.cz
www stránky: http://www.nap.cz/

datum vydání:
4. listopadu 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.





Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.