Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Chytří toulaví psi v moskevském metru

Metro zná snad každý z nás, ale metro v Moskvě má jednu velkou zvláštnost. Ke svému transportu ho chytře využívají smečky psů potulujících se po městě.

Psi v moskevském metru - klikněte pro zobrazení detailuPsi v moskevském metru
Zdroj: englishrussia.com
Když pojedete v Praze metrem a do vozu nastoupí pes, budete pravděpodobně vyhlížet kde má páníčka. V Rusku je to trošku jinak. Smečky opuštěných psů si totiž zvykly využívat vlaky metra ke své přepravě po městě. Ráno nastoupí do vlaku a dojedou si do centra Moskvy, kde snáze seženou a vyžebrají dostatek potravy. A k večeru metro využijí opět na přepravu do okrajových částí, kde budou mít více klidu na odpočinek.

Psi nejezdí metrem "naslepo", podle pozorování je jasné že zcela jasně poznají jakou stanicí právě vlak projíždí a vystupují přesně tam, kam se chtěli dostat. Ani psi ale nejsou dokonalí, stejně jako lidem se i jim občas stane že usnou a cílovou stanici přejedou.

Moskevské metro psům neslouží jen pro přepravu, často si v něm hrají nebo užívají i sexu k velké zábavě spolucestujících :-) Při jízdě často dojde i na hlad, takže se psi začnou tvářit roztomile, tulit se k lidem a začnou žebrat jídlo od ostatních cestujících.

Často byla u moskevských toulavých psů pozorována inteligentní taktika, kdy smečka vyslala žebrat toho nejmilejšího psa ze své skupiny. To znamená, že si smečka viditelně uvědomuje že některý pes je při loudění potravy úspěšnější než ostatní a dokáže to využít ve svůj prospěch.

Debata k článku 'Chytří toulaví psi v moskevském metru'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Hlemýžď

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz