Chytří toulaví psi v moskevském metru

autor: Petr Kadlík
Metro zná snad každý z nás, ale metro v Moskvě má jednu velkou zvláštnost. Ke svému transportu ho chytře využívají smečky psů potulujících se po městě.

Když pojedete v Praze metrem a do vozu nastoupí pes, budete pravděpodobně vyhlížet kde má páníčka. V Rusku je to trošku jinak. Smečky opuštěných psů si totiž zvykly využívat vlaky metra ke své přepravě po městě. Ráno nastoupí do vlaku a dojedou si do centra Moskvy, kde snáze seženou a vyžebrají dostatek potravy. A k večeru metro využijí opět na přepravu do okrajových částí, kde budou mít více klidu na odpočinek.

Psi nejezdí metrem "naslepo", podle pozorování je jasné že zcela jasně poznají jakou stanicí právě vlak projíždí a vystupují přesně tam, kam se chtěli dostat. Ani psi ale nejsou dokonalí, stejně jako lidem se i jim občas stane že usnou a cílovou stanici přejedou.

Moskevské metro psům neslouží jen pro přepravu, často si v něm hrají nebo užívají i sexu k velké zábavě spolucestujících :-) Při jízdě často dojde i na hlad, takže se psi začnou tvářit roztomile, tulit se k lidem a začnou žebrat jídlo od ostatních cestujících.

Často byla u moskevských toulavých psů pozorována inteligentní taktika, kdy smečka vyslala žebrat toho nejmilejšího psa ze své skupiny. To znamená, že si smečka viditelně uvědomuje že některý pes je při loudění potravy úspěšnější než ostatní a dokáže to využít ve svůj prospěch.autor:
datum vydání:
29. listopadu 2017


Diskuze k článku „Chytří toulaví psi v moskevském metru“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!