POZOR: vzteklina na Slovensku

autor: Petr Kadlík
Na Slovensko - Polských hranicích bylo od začátku roku zaznamenáno již 7 výskytů vztekliny. Na internetu se v této souvislosti objevila výzva, aby psi z postižených oblastí byli 'zachraňováni' a odváženi 'do bezpečí' k nám. Nedělejte to, je to velmi nebezpečné a dokonce i trestné!

Slovenská veterinární a potravinová správa vážnou situaci řeší a nemá smysl snažit se jí laickými zásahy pomoci. Navíc bez odborného vyšetření ani není možné rozpoznat, zda je zvíře nakažené nebo zdravé - změny chování vlivem nákazy mohou být různé.

Pokud se budete snažit záchranné akce organizovat nebo se na nich podílet, tak můžete způsobit rozšíření této SMRTELNĚ NEBEZPEČNÉ choroby i k nám. Je normální a správné že se lidé snaží zvířatům v ohrožení pomoci, ale podobná činnost má v případě vztekliny zcela opačný efekt - lokální nákaza se rozšíří po velké oblasti, může mít daleko více obětí mezi zvířaty i lidmi a bude extrémně těžko zvládnutelná!

Více aktuálních informací o vzteklině na Slovensku: SVPS.sk.autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz

datum vydání:
15. května 2013


Diskuze k článku „POZOR: vzteklina na Slovensku“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.