Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   monitoring zpráv o koronaviru   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Cigaretové nedopalky zkrášlující přírodu?

Zdá se vám nápad, že by cigaretové vajgly mohly pomáhat přírodě a životnímu prostředí jako šílenost? Nám taky, ale přesto s tímto nápadem firma Greenbutts skutečně přišla. Zas až tak šílený možná není.

Rozkvetlé nedopalky cigaret - klikněte pro zobrazení detailuRozkvetlé nedopalky cigaret
zdroj: http://www.green-butts.com
Přitom jde ve své podstatě o velmi jednoduchý nápad. Samotný cigaretový filtr je vyroben z přírodních biodegradabilních materiálů, takže se po použití časem sám zcela neškodně a rychle rozloží. Pro srovnání, dnešní cigaretové filtry se podle firmy Greenbutts díky používání syntetických materiálů rozpadají až 15 let! Může se zdát, že je nedopalek tak malý že na tom nesejde, ale je třeba uvědomit si kolik milionů nových nedopalků neustále vzniká...

To ale pořád není nic, díky čemuž by se daly nové filtry označit jako nějak prospěšné životnímu prostředí. Ostatně, jsou to pořád jen cigarety, které až na jejich výrobce nepomáhají nikomu.

Tím zajímavým nápadem, proč si tyto nové cigaretové filtry zasloužili zprávičku na Přírodě je to, že vykouřené cigarety samy časem vykvetou :-) Ve filtrech by se totiž měla být uložená semena různých květin, která využijí rozpadající se hmotu filtru jako živnou půdu. Takže se z plácku plného starých nedopalků časem může stát hezký pestrý trávník.

Nejlepší je ale stejně nekouřit, přes hořící cigáro si krásy přírody důkladně nevychutnáte. Ale když už někdo tuto závislost nedokáže překonat, tak budete mít třeba aspoň možnost neprodukovat žádný další zbytečný odpad. Výroba nových filtrů by mohla začít v roce 2014.

Debata k článku 'Cigaretové nedopalky zkrášlující přírodu?'

Reklama

Vyhledávání


Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Reklama© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář
  Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.