Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Robotická kočka, běžící rychlostí přes 40 km/hod

autor: Petr Kadlík
Technika je často inspirovaná přírodou. A někdy se technici snaží přírodu vyloženě okopírovat. Jako v případě stroje WildCat - momentálně nejrychlejšího čtyřnohého robota.

Firmě Boston Dynamics se podařilo po několika předcházejících experimentech zkonstruovat robota, který dokáže sám držet rovnováho a běhat rychlostí až 27 mil za hodinu (cca 43,5 km/h). Pohyb zvládá nejenom rovně, ale bez problémů dokáže i zatáčet. V součastosti se technici zaměřují na to, aby podobné výkony dokázal robot podávat i v terénu.

Člověku by se chtělo říct, že tahle robotická "kočička" vypadá skoro roztomile :-)

Jen je smutným faktem, že produkty typu WildCat americké firmy Boston Dynamics vznikají na základě spolupráce s americkou armádou. Dá se tedy odhadnout, kde se podobná "zvířátka" po dokončení vývoje uplatní... :-(

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
8. října 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.