Nej appky pro turisty

autor: Lenka Kadlíková
Na začátek prázdnin tu pro Vás máme malého průvodce po českých turistických aplikacích do mobilu, které Vám pomůžou naplánovat výlety po celé republice.


Aplikace Kudy z nudy – tipy na víkend

Je aplikace známého turistického portálu Kudy z nudy od agentury CzechTourism. Jedná se asi o nejobsáhlejší databázi turistických míst, akcí a tras. Aplikace umožňuje vyhledávání aktivit nebo akcí podle polohy a filtrování okruhu zájmu jako je třeba příroda, kulturní památky, sport či jídlo. Databáze je opravdu velmi obsáhlá. I když minimálně co se týče akcí zdaleka ne úplná.

Po kliknutí na konkrétní místo se zobrazí základní informace. O místě, včetně počasí a vytíženosti. Podrobnější popis je zpravidla pod odkazem na web Kudy z nudy. Pokud potřebujete na místo, které jste si vybrali navigovat, stisknutím tlačítka navigovat vás appka pošle rovnou do Vaze, Google map nebo na Mapy.cz. Pokud jste narazili na zajímavou akci appka Vás rovnou hodí do Google kalendáře abyste si ji mohli uložit a nezapomněli na ni.

Po přihlášení aplikace umožňuje ukládání oblíbených a navštívených míst a tras.

Fotogalerie k článkuAppka Kudy  z nudy -  akce - klikněte pro zobrazení detailuAppka Kudy  z nudy -  místa - klikněte pro zobrazení detailuAppka Kudy z nudy mapa - klikněte pro zobrazení detailuAppka Kudy z nudy - výlet - klikněte pro zobrazení detailu
Stáhnout v Google play
Stáhnout v Google App store

Aplikace Epu

Nová appka, která vznikla pod záštitou ministra životního prostředí. Klade si za cíl přivést lidi do méně známých míst. Najdete v ní nejen zajímavá místa, ale i akce. Zajímavá je tím, že nám nejen dá tipy na výlet, ale popovídá si s námi i během cesty. Upozorní nás na zajímavá místa a druhy rostlin a zvířat, která můžeme na cestě potkat a řekne Vám s spoustu zajímavého. Stačí se dopravit na místo a "začít objevovat"

Aktuálně právě připravujeme ve spolupráci s vydavatelem rozšíření nabídky o méně frekventované cesty v Krkonoších a okolí. Mapové podklady má aplikace od Mapy.cz. Má užitečný filtr, který Vám usnadní výběr trasy, pokud chcete jít například s kočárkem či jet na horském kole. Trasy dělí podle délky na 3 skupiny. Po registraci máte možnost přidávat jak jednotlivá místa tak i akce. V sekci komunita můžete sledovat aktivitu dalších lidí, kteří appku využívají. V novinkách najdete akce v okolí zaměřené na poznávání přírody a aktuální informace.

Databáze ještě není úplně široká, ale appka má určitě potenciál a stojí za to do ní občas kouknout, co je tam nového.

Fotogalerie k článkuAppka Epu - výlet - klikněte pro zobrazení detailuAppka Epu - akce - klikněte pro zobrazení detailuAplikace Epu - aktuality - klikněte pro zobrazení detailuAppka Epu - mapa - klikněte pro zobrazení detailu
hrefhttps://play.google.com/store/apps/details?id=cz.algodos.epu&hl=csStáhnout v Google play
Stáhnout v Google App store

Aplikace Na kole a pěšky

Tahle appka je zaměřená více na cyklotrasy, nicméně najde se v ní i opravdu spousta pěších tras zpracovaných ve spolupráci s kraji a místními turistickými organizacemi. Hned ve výpisu tras vidíte obtížnost, mapu, délku trasy, nastoupané metry a piktogram cyklisty či pěšího turisty. Najdete tam i výlety o kterých jsme psali zde na našem webu.
Fotogalerie k článkuAppka Na kole a pěšky - konkrétní místo - klikněte pro zobrazení detailuAppka Na kole a pěšky - trasy s konkrétním místem - klikněte pro zobrazení detailuAppka Na kole a pěšky - zajímavosti kolem vybraného místa - klikněte pro zobrazení detailuAppka Na kole a pěšky - konkrétní trasa - klikněte pro zobrazení detailu
Stáhnout v Google play
Stáhnout v Google App store

Aplikace Mapy.cz

Appka od Seznamu, kterou využívá asi většina z nás a není nutné ji příliš představovat. Dokáže nejen najít zajímavá místa, ale i naplánovat trasu, kterou si lze uložit nebo sdílet nejen na socky, ale vygeneruje adresu pro umístění na web. Zajímavá je funkce Stopaře, který zaznamenává trasu kde se pohybujete. Najdete v ní i trasu Via czechia, Stezku Českem, aktuální informace o uzavírkách, v zimě informace o úpravě běžeckých tras, turistická známková místa a mnoho dalšího. Zobrazit si můžete nejen tipy na výlet ale i zastávky MHD, ubytování, dětská hřiště, restaurace a další. Můžete se pomocí ní nechat i navigovat.

Stáhnout v Google play
Stáhnout v Google App store
Narazili jste na další zajímavé turistické mobilní aplikace? Šup s nimi do komentářů :-) mobil, aplikace, data, wifi, mapy, cestovánítémata článku:
autor:
datum vydání:
1. července 2024


Diskuze k článku „Nej appky pro turisty“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!