Navštěva vodní nebo jaderné elektrárny

autor: Petr Kadlík
Až do teď nebyla exkurze do elektrárny úplně snadná. ČEZ sice občas pořádal prohlídky svých elektráren, ale počet návštěvníků byl omezený a ne každému mohl vyhovovat termín nebo nutnost jet na druhý konec republiky. Dnes se ale můžete do jaderné elektrárny v Temelíně nebo vodní elektrárny Štěchovice podívat v klidu z domu.

Technologie "virtuálních prohlídek" není nic nového, na internetu si takto můžete prohlédnout již řadu světových památek, muzeí nebo běžně nedostupných přírodních krás. Pokud je prohlídka dobře zpracovaná, tak si s její pomocí můžete vše krásně prohlédnout detailněji, než pokud byste se daná místa reálně navštívili jako běžný návštěvník.

ČEZ připravil speciální web, kde tímto způsobem zpřístupňuje své elektrárny. V tuto chvíli si můžete prohlédnou průtočnou a přečerpávací vodní elektrárnu Štěchovice a jadernou elektrárnu Temelín. Vše je hezky dettailně zpracováno, včetně řady dodatkových textových informací.

Připravují se ale i další prohlídky, takže již brzo by mělo být možné podívat se i do větrné, uhelné, biomasové, bioplynové nebo fotovoltaické elektrárny. Pokud Vás tedy provoz elektráren zajímá, tak vzhůru na prohlídku.autor:
datum vydání:
20. ledna 2014


Diskuze k článku „Navštěva vodní nebo jaderné elektrárny“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!