Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Navštěva vodní nebo jaderné elektrárny

autor: Petr Kadlík
Až do teď nebyla exkurze do elektrárny úplně snadná. ČEZ sice občas pořádal prohlídky svých elektráren, ale počet návštěvníků byl omezený a ne každému mohl vyhovovat termín nebo nutnost jet na druhý konec republiky. Dnes se ale můžete do jaderné elektrárny v Temelíně nebo vodní elektrárny Štěchovice podívat v klidu z domu.

Technologie "virtuálních prohlídek" není nic nového, na internetu si takto můžete prohlédnout již řadu světových památek, muzeí nebo běžně nedostupných přírodních krás. Pokud je prohlídka dobře zpracovaná, tak si s její pomocí můžete vše krásně prohlédnout detailněji, než pokud byste se daná místa reálně navštívili jako běžný návštěvník.

ČEZ připravil speciální web, kde tímto způsobem zpřístupňuje své elektrárny. V tuto chvíli si můžete prohlédnou průtočnou a přečerpávací vodní elektrárnu Štěchovice a jadernou elektrárnu Temelín. Vše je hezky dettailně zpracováno, včetně řady dodatkových textových informací.

Připravují se ale i další prohlídky, takže již brzo by mělo být možné podívat se i do větrné, uhelné, biomasové, bioplynové nebo fotovoltaické elektrárny. Pokud Vás tedy provoz elektráren zajímá, tak vzhůru na prohlídku.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
20. ledna 2014


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.