Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jackie Chan nebojuje jen s 'filmovými záporáky', ale chrání i ohrožená zvířata

autor: Petr Kadlík
Jackie Chan, známá i když už lehce stárnoucí hvězda akčních filmů. Napadlo by vás, že tahle kombinace znalce bojových umění a komika se navíc v reálném životě aktivně stará o ochranu životního prostředí?

Jackie Chan je totiž dlouholetý zástupce organizace WildAid, bojující proti obchodování se zvířaty. Teď tato organizace spolu s African Wildlife Foundation natočila s Jackie Chanem a bílým nosorožcem jménem Spike krátky klip "Tools of the Trade".

V klipu se nesnaží přesvědčit pytláky, že se chovají nemorálně. Snaží se naopak zastavit kupce. Protože kdyby lidé přestali mít zájem o nosorožčí rohy, tak žádného pytláka ani nenapadne ztrácet čas jejich zabíjením. Ostatně, zbraně pro pytláky se nakupují právě za peníze, které kupci za nelegální suroviny získané pytláctvím sami zaplatili.

Herec Jackie Chan rozhodně není jedinou známou osobností, která se kampaně WildAid účastní. Zapojil se také například princ William nebo David Beckham. Snad přinese nějaké výsledky a zájem o vraždění ohrožených slonů, nosorožců a žraloků opadne...

Více podrobností: www.awf.org

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
13. února 2014


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.