Poprvé i s liškou - Workshop s dravci

autor: Ondřej Prosický
Trochu se zdržením, ale nakonec přece. Především pro fotografy z workshopu na Vysočině jsem zpracoval několik fotografií. Z těch zaslaných jsem viděl, že se obsahově a technicky podařilo zachytit to, co bylo v danou chvíli vhodné. Někdy bych však zaslané fotografie zpracoval jinak. Záměrně neříkám lépe, protože pohled, jak má výsledná fotografie vypadat, se může různit. Záleží na citu každého autora.


Chlupatá rezavá modelka

Abychom měli zase něco nového navíc, fotografovali jsme na workshopu poprvé lišku obecnou. Moje úvaha, že to bude spolupracující modelka, vzala při první procházce rychle za své. Přestože jsem pár tipů jak fotografovat letovky lišky měl, příliš snadné to nebylo. Obzvláště zostřit liščí výskok na očíčka s clonou f/3.2. Naštěstí bylo spousta příležitostí k opakování.

Dravci a sovy s podzimem a zimou

Na fotografiích tu je jen část fotografovaných druhů, ne ke všem ptákům jsem osobně dostal. Buď jsem někomu za ramenem radil, hledal vhodná prostředí, nebo jsem se nechtěl fotografům ve stísněnějším prostředí plést.

Počasí bylo přesně takové, jaké každý rok na konci listopadu očekávám. Zamračená obloha sovám vyložené prospívá, na slunci by v podstatě nebylo co fotografovat. Podobně jako už několikrát jsme mohli během víkendu fotografovat podzim i zimu. Během jedné hodiny, jen s krátkým přesunem. V hledáčku se nám tedy objevil, luňák hnědý (Milvus migrans), sýc rousný (Aegolius funereus), výr velký (Bubo bubo), jestřáb lesní (Accipiter gentilis), sova pálená (Tyto alba), kalous ušatý (Asio otus), poštolka rudonohá (Falco vespertinus) a liška obecná (Vulpes vulpes).

Pokud máte zájem o fotografování dravců a sov s liškou na Vysočině na březnovém termínu jsou ještě volná místa.

Fotogalerie k článkuLiška obecná - klikněte pro zobrazení detailuLiška obecná - klikněte pro zobrazení detailuLiška obecná na lovu - klikněte pro zobrazení detailuLiška obecná - klikněte pro zobrazení detailu


autor:
datum vydání:
5. února 2015


Diskuze k článku „Poprvé i s liškou - Workshop s dravci“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!