Co se děje v jarní přírodě - ptačí zpěv a námluvy

Zaposlouchali jste se již po ránu, jak se za poslední měsíc zvýrazňuje ptačí zpěv?

Volavka popelavá - klikněte pro zobrazení detailuVolavka popelavá, autor: Ondřej Prosický, http://www.naturephoto.czMalí i velcí okřídlenci nás poctí svým štěbetáním, hlaholením i výrazným zpěvem. I to je znak přicházejícího jara, neboť probouzející se jarní příroda a teplé počasí přispívá k vábení zvířecích párů, ke stavění hnízd i ke snášení vajíček. Mnozí opeřenci se k nám vrací ze svých zimovišť v teplejších končinách. Naopak na sever odlétají ti jedinci, pro které je zimovištěm Česká republika. Pokud Vás zajímá migrace ptáků podrobněji, další informace najdete zde nebo zde.

S návratem ptáků a obecně s hnízděním souvisí i příprava ptačích budek. Pro ptáky zimující u nás je sice ideální pověsit budky už na podzim, aby si na ně ptáci zvykli a na jaře je zabydleli, nicméně pozdě není ani teď na jaře. V našem magazínu jsme se tomuto tématu již několikrát věnovali. A to nejen tomu jak a z čeho budku vyrobit, jak ochránit ptáčata v ní před predátory, jak pomoci ptákům a netopýrům v panelové zástavbě, ale i využití moderních technologií v budkách. Zajímavým počteníčkem je i článek Jak souvisí pád komunismu, velikost ptačího mozku a počet ptáčat v hnízdě?. Úvodní fotka tohoto článku pochází od Ondry Prosického, který zdokumentoval hnízdění volavky.

Fotogalerie k článkuPotápka černokrká na hnízdě - klikněte pro zobrazení detailuKavka obecná hnízdo - klikněte pro zobrazení detailuČáp - klikněte pro zobrazení detailuPoštolka na hnízdě - klikněte pro zobrazení detailuSýkora koňadra - samec - klikněte pro zobrazení detailuKos černý samice - klikněte pro zobrazení detailuStehlík obecný - klikněte pro zobrazení detailuČejka chocholatá - klikněte pro zobrazení detailuLedňáček říční - klikněte pro zobrazení detailuČervenka obecná - klikněte pro zobrazení detailuPtačí budka - klikněte pro zobrazení detailuBrhlík lesní - klikněte pro zobrazení detailu
Debata k článku 'Co se děje v jarní přírodě - ptačí zpěv a námluvy'
vytisknout článekNejste si jisti významem některého odborného termínu v článku? Zkuste se poradit s naším slovníkem.

ReklamaVyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Motýli a jejich housenky
Jaký motýl se z housenky vylíhne?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 25%

Vyhledávání


Facebook

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2017 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Webhosting, Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář, Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.