Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Nová role služebních psů FBI při boji proti terorismu

autor: Petr Kadlík
Již po dlouhá desetiletí pomáhají cvičení psi policii, vojákům a záchranářům. Americká FBI nyní začala služební psy používat i pro jiný úkol než klasické stopování nebo hledání drog či výbušnin. Zajímá vás, jakou 'akční' službu nová psí jednotka FBI K-9 plní? Budete překvapeni.

Psi Gio a Wally z jednotky FBI Crisis Response K-9 Los Angeles jsou cvičeni pro pomáhání s řešením krizí. Ale ne způsobem, jaký nám prezentují americké akční filmy a seriály. Nedokáží ucítit gram drogy na kilometr, nedokáží bleskově zneškodnit teroritu ani nikoho nezachraňují z hořící budovy. Přesto je jejich role nezastupitelná...

Vlastně nejde o nic nového, jen o další formu canisterapie. Jediný rozdíl je v tom, na koho je 'psí léčba' zaměřena. Speciálně vycvičení psi pomáhají obětem trestných činů a jejich rodinám. Dokáží je alespoň na chvíli odvést od děsivých vzpomínek na teroristický útok, a tím usnadňují agentům FBI získat co nejvíce důležitých detailů pro vyšetřování a nalezení všech pachatelů. Psi se jako doprovod přímo účastní i soudních jednání a pomáhají svědkům soustředit se na svou výpověď.

Nejde ale jen o pomoc obětem, služby 'psí jednotky' využívají i samotní agenti a policisté. Akce někdy trvají dlouhé hodiny plné stresu, a co jiného je na něj lepší než kontakt se psem?

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
26. července 2016


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.