Nová role služebních psů FBI při boji proti terorismu

autor: Petr Kadlík
Již po dlouhá desetiletí pomáhají cvičení psi policii, vojákům a záchranářům. Americká FBI nyní začala služební psy používat i pro jiný úkol než klasické stopování nebo hledání drog či výbušnin. Zajímá vás, jakou 'akční' službu nová psí jednotka FBI K-9 plní? Budete překvapeni.

Psi Gio a Wally z jednotky FBI Crisis Response K-9 Los Angeles jsou cvičeni pro pomáhání s řešením krizí. Ale ne způsobem, jaký nám prezentují americké akční filmy a seriály. Nedokáží ucítit gram drogy na kilometr, nedokáží bleskově zneškodnit teroritu ani nikoho nezachraňují z hořící budovy. Přesto je jejich role nezastupitelná...

Vlastně nejde o nic nového, jen o další formu canisterapie. Jediný rozdíl je v tom, na koho je 'psí léčba' zaměřena. Speciálně vycvičení psi pomáhají obětem trestných činů a jejich rodinám. Dokáží je alespoň na chvíli odvést od děsivých vzpomínek na teroristický útok, a tím usnadňují agentům FBI získat co nejvíce důležitých detailů pro vyšetřování a nalezení všech pachatelů. Psi se jako doprovod přímo účastní i soudních jednání a pomáhají svědkům soustředit se na svou výpověď.

Nejde ale jen o pomoc obětem, služby 'psí jednotky' využívají i samotní agenti a policisté. Akce někdy trvají dlouhé hodiny plné stresu, a co jiného je na něj lepší než kontakt se psem?autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz

datum vydání:
26. července 2016


Diskuze k článku „Nová role služebních psů FBI při boji proti terorismu“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.