Jak pěstování marihuany škodí naší planetě

autor: Jiří Černý
Marihuanové farmy ke svému provozu potřebují mnohem víc elektrické energie, než si většina lidí myslí.

Podle nové zprávy výzkumného ústavu EQ Research, který sídlí v Severní Karolíně, se jedná o celé 1% z celkové spotřeby elektřiny v Coloradu a Washingtonu. To odpovídá přibližně 1 milionu tun uhlíku uvolněného do atmosféry (každoročně).

Jeden z hlavních problémů spočívá v tom, že přestože marihuana byla v některých severoamerických státech legalizována, banky nejsou ochotny s farmami spolupracovat a poskytovat jim finance na investice do obnovitelných zdrojů energie či energeticky úsporných zařízení.

„Pěstování marihuany může být vnímáno jako přítěž, která povede k vyšším nákladům a větším stopám na životním prostředí,“ uvedl autor inkriminované zprávy Kelly Crandall.

USA tak začínají doplácet na schizofrenní situaci, která v nich momentálně panuje. Z federálního hlediska je tento druh podnikání totiž stále nezákonný, v důsledku čehož o něj jeví zájem jen minimum investorů. Vyřešení výše zmíněných problémů bude vyžadovat náročnou spolupráci mezi různými subjekty v rámci jednotlivých států a už nyní je jasné, že půjde o běh na dlouhou trať.

Zdroj: EQ Researchautor:
Jiří Černý

datum vydání:
10. října 2016


Diskuze k článku „Jak pěstování marihuany škodí naší planetě“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.