Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Příroda a my

autor: Tomáš Tichý
Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad světem, ve kterém žijeme? Pokud ne, zkuste to. Pokud ano, a neměli jste zrovna na očích růžové brýle, tak chápete, že svět, počasí a příroda jsou možná nenávratně zničeny.

Ano, existuje spousta organizací, které hýčkají zbytky krásy této planety, ale to jsou pouze jednotlivci, kapky v moři. Poměr lidí, kteří pomáhají a lidí, kteří ničí je jako propast oddělující dva odlišné póly. Hádejte, kdo vyhrává. Mojí generaci byla dána příroda, ale i celý svět v této podobě. A nejhorší na tom je, že to není zlý sen, je to realita, pošleme přírodu dál - další generaci - v nejlepším případě stejně zkaženou. V horším případě horší.

Katastrofy se už ani nedají počítat, jsou tu téměř každý den, a jsou stále ničivější a ničivější. Vše se kazí. Lesy se kácí, protože člověk potřebuje místo pro svou obživu, zájmy a koníčky, příroda se nemůže bránit, ale může se vzbouřit. (Myslím, že už se vzbouřila.) Přestává nás chránit. Celou zimu prší (nebo je sněhu až příliš) a v létě jsou teploty vysoko nad hranicí snesitelnosti. Pak přijde ničivá bouře. Osnova smrti. Z extrému do extrému. Ale normální člověk se tím nezabývá. Proč taky? Dokud ho to nedostihne. A věřte mi, každého to jednou dostihne.

Ale abych jen nenadával, ledacos se zlepšilo. Třeba řeky jsou čistější než před patnácti lety, hold dokud něco nepřeroste v obrovský problém, nikoho to nezajímá.

Neporadím vám, jak přírodě pomoct, jak si jí zase přiklonit na naší stranu, nejsem expert. Jen straším, že může být (že bude) hůř. Chápu, že teď mě nikdo neposlouchá, ale třeba vám to jednou dojde.

autor:
Tomáš Tichý
email: shadam@seznam.cz

datum vydání:
1. března 2005


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.