Vyjádření Ministerstva životního prostředí k akci CzechTek 2005

autor: Ministerstvo životního prostředí
Podle dosud dostupných informací nedošlo akcí CzechTek 2005, která začala v pátek 29. července a byla ukončena zásahem Policie ČR v sobotu 30. července u sjezdu z dálnice D5 Mlýnec, k závažnějšímu poškození životního prostředí.

Pozemky, na kterých se CzechTek 2005 i policejní zásah proti němu odehrály, se nacházejí více než 3,5 km daleko od hranice nově vyhlášené CHKO Český les [1]. Navíc se jedná o pozemky hospodářského charakteru, které nejsou předmětem zvláštní ochrany. Jejich poškození pobytem velkého množství osob je tak srovnatelné s poškozením při obdobných hromadných akcích jako jsou hudební festivaly, sportovní a další podobné události.

Ministerstvo životního prostředí vítá deklarovaný závazek účastníků CzechTeku 2005, že se na místo vrátí a sami uklidí velké množství odpadků, které na místě zbyly tak, jako v loňském roce.

V případě podezření na poškození životního prostředí kýmkoli, kdo se v době konání CzechTeku 2005 na místě pohyboval, se obraťte na Českou inspekci životního prostředí, která všechny takové podněty řádně prošetří [2].

Poznámky:
[1] Viz mapku, přiloženou k této tiskové zprávě.
[2]
Česká inspekce životního prostředí
oblastní inspektorát Plzeň
Klatovská 48Plzeň
tel.: 377 236 783
fax: 377 237 289
e-mail: prantnerova@pl.cizp.cz web:www.cizp.cz.autor:
datum vydání:
4. srpna 2005


Diskuze k článku „Vyjádření Ministerstva životního prostředí k akci CzechTek 2005“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru