Nová rozhlasová stanice - Český rozhlas Leonardo

autor: Lenka Kadlíková
Rozhlasová stanice s populárně-naučným zaměřením pro všechny, kteří chtějí poznávat. 24 hodin denně poznatky z vědy, techniky, přírody, historie a celého světa.

Již před několika týdny mi do mé emailové schránky přišla zprávička, že Český rozhlas chystá spuštění nové, pro někoho bohužel zatím pouze internetové, stanice, zaměřené na popularizaci vědy. Když jsem si zprávičku přečetla, řekla jsem si, že právě toto rádio by si určitě mohlo získat moji oblibu a těšila jsem se na den, kdy vysílání spustí. Vzhledem k tomu, že hodně času trávím na počítači a u internetu, mám možnost toto rádio velmi často poslouchat. Musím říci, že předčilo mé očekávání.

Leonardo o přírodě

Jako člověk zajímající se o přírodu jsem si velice oblíbila magazín "Natura", který je ostrovem živé i neživé přírody a lidí, kteří ji nám, posluchačům, budou na vlnách této stanice z mnoha rozdílných pohledů přibližovat. Zdrojem zajímavých informací z úst vědeckých kapacit naší země je i pořad "Co vy na to?" Některá z vědeckých kapacit z oborů biologie, ekologie a dalších příbuzných oborů zavítá i do mnou též oblíbeného pořadu "Vstupte!". Jedním z nich byl například známý český botaniky Václav Větvička nebo třeba astronom Jiří Grygar. Když už jsem se dostala k astronomii a Jiřimu Grygarovi, určitě stojí za zmínku i rubrika "Nebe nad hlavou", ve které se každý týden dozvíte co zajímavého můžete spatřit na obloze nad našimi hlavami.

Dalším přírodovědným pořadem, který určitě stojí za poslech je "Přírodoskop" - mozaika složená ze střípků, kterými jsou aktuální novinky, zajímavosti a kuriozity s přírodovědnou tématikou.

Leonardo nejen o přírodě

Z dalších pořadů, které nejsou čistě přírodní, bych zde ráda zmínila pořad "Nula-jednička", věnovaný technice a technologiím nejen těm všedním, ale i těm nevšedním, které nejspíše nikdy neuvidíme. Pro příznivce cestování je tu pořad "Sedmý světadíl" a pro příznivce historie je tu magazín "Zrcadlo" nebo již známé "Toulky českou minulostí". Dalším magazínem, o který rozhodně stojí za zmínku je magazín nejen o zdraví "Ženšen".

Ranní a odpolední vysílání je protkáno novými informacemi z různých vědních oborů, které byly zveřejněny ve světových odborných časopisech. Pozdní noční hodiny jsou pak věnovány převzatým pořadům ze světových rádií v původním znění.

Leonardo však není jenom povídavé rádio. V pořadu "Nota-Bene" Vám Leonardo přiblíží zajímavou etnickou hudbu a poví vám životní příběh vybraných hitů století. Ve čtvrteční Nota-Bene si na své přijdou i příznivci rocku a popu. Páteční vydání je pak věnováno jazzu.

Internetové stránky Leonarda

Co by to bylo za internetové rádio, kdyby nemělo své internetové stránky. Na stránkách www.rozhlas.cz/Leonardo máme my posluchači naservírován aktuální program stanice, odkazy na různé způsoby a rychlosti vysílání, informace o stanici a pořadech, které stanice vysílá. Nedílnou součástí stránek je také archiv již odvysílaných pořadů, které je možno si stáhnout a poslechnout.

Jestliže se zajímáte o přírodu nebo i jiný vědní obor a chcete získat spoustu zajímavých informací, je stanice Leonardo určena právě vám.autor:
datum vydání:
21. září 2005


Diskuze k článku „Nová rozhlasová stanice - Český rozhlas Leonardo“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!