Odhalení - poslední novinky

autor: Lenka Kadlíková
Moja je, snad už s definitivní platností, holka. Finále Odhalených nás čeká již v neděli.


Co se dělo v pavilonu

Teorie optimálního výběru v Pavile
Co to je? Mnozí z vás si asi po přečtení nadpisu tuto otázku položili. Tak vám ji zodpovím. Pokud někdo před vás postaví tři kusy ovoce stejného druhu ale různé velikosti, po jakém sáhnete? Většina z vás asi po tom středně velkém. Podobně to chodí i u zvířat. Když šelma loví, nevybírá si největšího ani nejmenšího jedince, ale něco mezi. Ošetřovatelé našich goril se pokusili o potvrzení této teorie. Rozmístili do pavilonu každé gorile hromádku jablek. A jak to dopadlo? Vše zhatil Richard. Sebral většinu jablek a díky tomu, že je musel bránit před samicemi, neměl vůbec čas se zabývat nějakým výběrem.

Líný víkend
Takto komentuje den v pavilonu jeden z kameramanů: "Tak líný den jsem tu za tři měsíce ještě netočil. Natočili jsme snad jen deset minut zajímavých záběrů za celý den." To asi mluví za vše.

Televize
Nakonec se ukázalo, že program je pro gorily méně zajímavý než jsme si představovali. Měly možnost vidět jednak různá zvířata, to znamená orangutana jako reprezentanta lidoopů, nejbližšího tvora, potom lva jako určité nebezpečí a potom hmyz, tedy sarančata jakožto něco víceméně odtažitého, malého, málo relevantního. A ten výsledek byl docela zajímavý. Richarda zajímal jenom orangutan, lev kupodivu nevzbudil větší pozornost. Krom zvířat jiných druhů byly gorilám promítány různé činnosti zvířat jejich druhu. Z těchto záběrů měla největší úspěch potrava. Kijivu si při pohledu na jinou samici bušila do prsou. "Dívají se na televizi podobně jako lidé, ovšem ne tak dlouho a souvisle, spíš jenom několik minut nebo čtvrt hodinky, potom je to přestane zajímat. Ale to, co je zajímavější a podstatné z hlediska našeho experimentu a koneckonců i jeho aspektů, je to, že televize tu skupinu spíše sbližuje. Když se jeden začne dívat na televizi, přijdou ostatní a také pozorují. Ani agresivní scény v nich nevyvolávaly nic negativního. Dívaly se asi tak, jako když se lidé dívají třeba na nějaký historický film - to také nevzbuzuje v běžné rodině žádné násilí, i když tam bývá dost mrtvých." řekl pan Frynta.

Richard šikula
Pokud jste sledovali naše gorilky, mohli jste být svědky toho, jak Richard krade ovoce z přípravny. Klackem si ho přitáhl, prsty protáhl skrz mříž a ovoce si vytáhnul.

Hlasování

Finálová otázka zní: Kdo získá 12 melounů?

Své hlasy posílejte na číslo 9033306 SMS ve tvaru:
Pro Richarda: HRA GR A
Pro Kijivu: HRA GR B
Pro Shindu HRA GR C
Pro Kambu HRA GR D

Z každé zaslané SMS účastník soutěže přispěje na záchranu goril ve volné přírodě a navíc má možnost získat tričko se speciálním znakem Odhalení.

Další informace

Jaké je pohlaví Moji?
Jak víte z titulní strany, Moja je holka. Jak se to nakonec podařilo? Byl získán vzorek s jednoznačným DNA Moji - její trus. Díky úsilí a profesionalitě specializované laboratoře firmy Genomac s.r.o. jsme tak získali jednoznačný výsledek. První gorilí mládě v Česku se HOLKA.

VELKÉ FINÁLE
Do finále naší trochu jiné reality show Odhalení zbývá několik dní. Chcete znát vítěze naší "trochu jiné reality show" ODHALENÍ? Pak neváhejte a vydejte se v neděli 15. 1. 2006 na procházku do pražské zoo.

Pokud se tam nedostanete, sledujte naše zprávy. Jakmile se dozvíme vítěze, dozvíte se ho i vy.

Už máte jasno? Tak jdeme na to! Jdeme do finále! Již v neděli budeme znát vítěze!

Sledujte gorilyautor:
datum vydání:
13. ledna 2006


Diskuze k článku „Odhalení - poslední novinky“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!