MŽP rozdělí v roce 2007 neziskovým organizacím 20 milionů Kč

autor: Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo seznam projektů nestátních neziskových organizací (NNO), které podpoří v letošním roce. Rozdělí tak celkovou částku 20 milionů Kč mezi 94 nejúspěšnějších projektů. O výsledcích rozhodly v závěru loňského roku odborné komise v rámci výběrového řízení.

Výběrové řízení na projekty NNO zabývající se problematikou ochrany životního prostředí vyhlašuje MŽP pravidelně každým rokem. Grantový program MŽP je zaměřen na následující tematické skupiny projektů:

* ochrana přírody a krajiny
* zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti životního prostředí, udržitelný rozvoj na místní a regionální úrovni, místní Agendy 21
* poskytování informací o životním prostředí
* environmentální výchova, vzdělávání a osvěta

Ekologické organizace již na podzim loňského roku předložily do soutěže pro rok 2007 celkem 317 projektů. Stejně jako v předchozích letech, i letos převyšovala požadovaná částka několikanásobně 20 milionů Kč, které má MŽP pro tento účel k dispozici. "Opakuje se, bohužel, situace, kdy nemůžeme podpořit více projektů přesto, že řada z těch, které se ocitly takzvaně pod čarou, je rovněž velmi kvalitních," říká ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar.

Celkový přehled projektů, které dostanou v letošním roce grant MŽP, najdete na stránkách MŽP.

MŽP zároveň nabízí novinářům i veřejnosti informace o výstupech a výsledcích z projektů NNO v předchozích letech. Najdete je ve veřejně přístupné a přehledně zpracované databázi na adrese www.env.cz/projekty.



autor:
datum vydání:
23. února 2007


Diskuze k článku „MŽP rozdělí v roce 2007 neziskovým organizacím 20 milionů Kč“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!