BIOfest (nejen) s Gaiou Mesiah

autor: Karel Merhaut
Velkoobchod s potravinami z ekofarem Pro Bio chystá ve Starém Městě pod Sněžníkem rockový dárek sobě i regionu

Staré město pod Sněžníkem (mrk). - Celodenní defilé kapel Gaia Mesiah, Volant , S.P.S. , Pod Černý vrch , Boron , Imodium, Senzace príštího léta, Dukla vozovna a dalších nabídne v severním cípu Olomouckého kraje jejich příznivcům první staroměstský BIOfest - s ambicemi na zrod tradice. První červnovou sobotu (2.6.) se tu skupiny pověstné zvláště osobitým projevem i jejich posluchači potkají i s lidmi z ekologických sdružení, o jejichž nasazení i působení u nás lze možná říci úplně totéž.

"Hlavní idea festivalu, který zde v regionu, ale i možná v ČR chyběl, je prostá: BIOpotraviny jsou pro všechny a není nutné je spojovat jen s vybranou skupinou lidí, což plati jak pro muziku, kterou tu chceme představit, tak pro konání těch, kdo se snaží neškodit prostředí kolem nás," říká iniciátor akce Martin Hutař, ředitel tamní obchodní společnosti PRO-BIO - největšího výrobce a zpracovatele potravin z ekofarem u nás. A dodává: "Myšlenka festivalu pro mladší publikum vznikla návazně s BIOSLAVNOSTMI, které u nás - spíše pro rodiny a nejširší veřejnost - pořádáme v červenci (letos 14.7.) pro ty, kdo fandí jak dobré muzice, tak zdravější výživě a odpovědnějšímu životnímu stylu. U BIOfestu zaměřeného na rock a punk vycházíme z toho, že každý, kdo hraje trochu alternativní hudbu nebo cokoli hájí či prosazuje v ekologii má k BIO blízko a tak trochu BIO i žije - byť to třeba sám ještě tak nebere..."

Festival se koná v parkovém areálu společnosti PRO-BIO a pořadatelská organizace ho sobě i regionu dává tak trochu i jako dárek k 15 letům existence firmy. Chybět nebudou ani hosté z ekologických organizací jako jsou Greenpeace, Děti Země Brno (vyhlašovatelé ceny Ropák), v jejichž aktivitách se letos rovněž 15leté jubileum objevuje, dále Liga ekologických alternativ, sdružení Konopa a další. Biopotraviny nemají chybět v rámci občerstvení, pro zainteresované školy či skupiny jsou připraveny návazné exkurze po provozech a ekofarmách v okolí, na čekané jsou výstava fotografií i filmové projekce.

(info k hudebnímu programu biofest@email.cz a 777 935 191, k doprovodnému na tel. 723 573738)autor:
Karel Merhaut
email: lea@ecn.cz
ag. BioCIT

datum vydání:
10. května 2007


Diskuze k článku „BIOfest (nejen) s Gaiou Mesiah“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!