Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Adresář: Záchranná stanice Jaroměř

Jediným fungujícím zařízením tohoto druhu v širokém okolí Jaroměře je právě Stanice pro zraněné a volně žijící živočichy budovaná a provozovaná ZO ČSOP Jaroměř. Byla navázána úzká spolupráce s většinou veterinárních lékařů v oblasti. Nejvíce si ceníme toho, že naši pacienti mají vysoce odborný dohled veterinární ambulance Jaroměř (MVDr. Němec a Strnad) a veterinární kliniky v Hradci Králové (MVDr. Ekr a Pavlíček). Touto cestou bychom jim chtěli velmi poděkovat, neboť bez jejich pomoci bychom se určitě neobešli. Péče, jakou nám věnují, je skutečně chvályhodná a v dnešní komerční době se zdá až neuvěřitelné, že si za léčení naších pacientů účtují pouze náklady na léky.

Zranění živočichové jsou přijímáni z okresů Náchod, Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov (případně i další okresy). Do dnešního dne (stanice funguje od ledna 1999) prošlo prostory stanice už tisíce zvířat, z nichž 60% podařilo navrátit zpět do přírody. Tento počet léčených živočichů je pro začátek, kdy se stanice ještě dostatečně nedostala do podvědomí veřejnosti značně vysoký a jen potvrzuje nutnost a účelnost zařízení tohoto typu.


provozovatel: CSOP JARO Jaroměř
adresa: Záchranná stanice ČSOP (objekt náchodských kasáren), 5. května (Jakubské předměstí), 551 01 Jaroměř
telefon: 603 847 189,605 251 434
email: coracias@seznam.cz
internet: http://www.jarojaromer.cz

zařazeno v kategorii adresáře: záchranné staniceDalší publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.