Chcete se plavit po našich vodách? Pořiďte si průkaz VMP!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Milovali jste v dětství dobrodružné romány, jejichž hrdinové se plavili po řekách, mořích a oceánech? Nadšeně jste hltali příběhy o pirátech a odvážných kapitánech obchodních i válečných korábů? Znáte osudy slavných mořeplavců, kteří v uplynulých staletích objevovali neznámé kouty světa a postupně vyplňovali bílá místa na mapách? Nebo se vám nikdy nevymažou z paměti knížky o malých námořnících britského autora Arthura Ransona? Pak se vám pravděpodobně již v mysli vynořila představa o tom, jak sami řídíte loď.


Kormidlovat plavidlo je snazší, než se zdá. Získat průkaz VMP můžete i vy

Průkaz opravňující k řízení motorového vozidla má dnes téměř každý a bez automobilu si drtivá většina populace nedokáže život vůbec představit. Průběžně ale přibývá i majitelů průkazu VMP. Ten opravňuje k řízení malé lodi na vnitrozemských vodách.

Písmena VMP jsou zkratkou slov „vůdce malého plavidla“. Ten je na lodi, kterou řídí, v podstatě v roli kapitána. Zodpovídá za bezpečný provoz a dodržování předpisů během plavby, správné kotvení i bezpečnost posádky a pasažérů. Ostatní osoby přítomné na palubě by se měly řídit pokyny vůdce malého plavidla.

Průkaz VMP umožňuje plavit se po řekách, přehradách i jezerech

Česká republika sice nemá moře, to však není důvod zapomenout na sny o dovolených a víkendech trávených na palubě.

I tady je dostatek příležitostí pro každého, kdo si chce naplno užívat romantiku v krásné přírodě.

Slapská a Vranovská přehrada, Lipno i Orlík nabízejí skvělé zázemí pro vodní sporty i turistiku, k dispozici jsou i kvalitní kotviště. A Vltavu lze splout od Českých Budějovic až po soutok s Labem, po němž lze pokračovat dále třeba až do sousedního Německa.

Průkaz VMP však ocení i rybáři, kteří vlastní člun či pramici s motorem. A využijí ho i příznivci vodních skútrů.

S průkazem VMP můžete řídit motorový člun

Průkaz VMP získáte po absolvování odborného kurzu a složení předepsaných zkoušek.

Proces je podobný, jako u řidičského průkazu na auto. Pokud se poctivě připravíte, nemusíte se obávat neúspěchu. Spolehliví instruktoři vám zajistí kvalitní teoretickou i praktickou průpravu.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
11. prosince 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!