Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít levného cestování a výletů do zahraničí, které nabízí kombinaci historie a zelených parků? Máme pro vás skvělé tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. A to nejen kvůli úžasným místům k vidění, ale také kvůli skvělým cenám letenek, které byste rozhodně neměli propásnout!


Prozkoumejte městskou přírodu a objevte ty nejkrásnější parky

Londýn není jen Big Ben a Buckinghamský palác. Věděli jste, že se můžete vydat na krásnou procházku po Richmond Parku? Jde o největší park v Londýně (ano, větší než Hyde Park), kde se můžete setkat i s jeleny a ovčími stády. Další zajímavostí jsou Kew Gardens, což je botanická zahrada plná tropických rostlin, palmových skleníků a dalších exotických atrakcí. Navíc London Wetland Centre vám nabízí krásný výhled na mokřady a oblasti s volně žijícími ptáky.

Riga také překvapí. Toto hlavní město Lotyšska nabízí mnoho možností pro milovníky přírody. Navštivte národní park Gauja, který se nachází nedaleko Rigy, a objevte krásy lesů, řeky Gauja a zřícenin hradů. Také si můžete vychutnat pěší turistiku po Baltském pobřeží, které je plné písečných pláží a překrásných výhledů. Nezapomeňte se ale dobře obléknout!

Pokud preferujete procházky v teplejším počasí, ideální je Barcelona. Jde o ​jedno z nejkrásnějších měst Španělska. Barcelona ale není slavná jen pro svou architekturu a kulturu. Můžete se vydat na turistiku v přírodním parku Montserrat, kde najdete úchvatné skalní formace a malebné vesnice. Nebo se můžete vydat na procházku na vrchol Tibidabo a užít si krásný výhled na celé město. Letenky Barcelona – Praha jsou nyní za skvělou cenu, takže určitě není proč váhat!


Vydejte se za trochou exotiky

Pokud se vám zachtělo ještě o něco teplejšího počasí, zaleťte si do Lisabonu. Hlavní město Portugalska má kromě historických památek také nádhernou přírodu. Jednou z nejkrásnějších částí Lisabonu je park Eduardo VII, který je obklopený zelení a nabízí nádherné výhledy na město. V Lisabonu také najdete národní park Sintra-Cascais, který je proslulý svými plážemi a skalnatými útesy. Garantujeme vám, že odsud nebudete chtít odejít.

O něco víc exotickou atmosféru nabízí marocký Marakéš. Naleznete zde nejen bohatou historii, ale také nádhernou přírodu. Jednou z největších atrakcí Marrakéše je zahrada Majorelle, kterou založil francouzský malíř Jacques Majorelle. Tato zahrada je plná rostlin a fontán, a nabízí útočiště před rušným městem. Dalšími možnostmi k objevování přírody v okolí Marakéše jsou národní parky Toubkal a Souss-Massa.


Prozkoumejte dechberoucí ostrovy

V případě, že na města moc nejste, a preferujete výlet zaměřený na přírodu, jasnou volbou je Madeira. Tento portugalský ostrov v Atlantiku je známý díky svým úchvatným přírodním krásám. Můžete se vydat na turistiku do pohoří, které pokrývá většinu ostrova, a objevit skutečně dechberoucí výhledy na hory, zelená údolí a vodopády. Další možností je projít se po místních botanických zahradách, kde se můžete pokochat exotickými květinami a rostlinami.

Mallorca je také jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Španělsku a láká turisty nejen svými plážemi a památkami, ale také svou přírodou. Na Mallorce můžete navštívit mnoho přírodních parků, včetně parku Serra de Tramuntana, který se nachází v západní části ostrova. Tento park je proslulý svými úchvatnými výhledy na moře a hory, stejně jako svými turistickými stezkami a vodopády.

Jak vidíte, cestování za přírodou může být stejně zajímavé jako návštěva historických památek. Díky levným letenkám můžete snadno objevovat krásy přírody v různých koutech světa. A pokud hledáte nejlepší místo na koupi levných letenek, určitě byste měli zvážit webovou stránku eSky.cz, která nabízí nejen levné letenky, ale také širokou nabídku ubytování a dalších služeb.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
26. dubna 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!