I menší české hory stojí za návštěvu! Prohlédněte si webkamery a vyjeďte

článek je inzerce, nejde o odborný text
Místo pořádných hor máme v Česku spíš menší kopečky. I ty ale mají své kouzlo, dá se na nich absolvovat příjemnou turistiku a strávit zimní dovolenou na sjezdovce. Nemusíte se přitom vydávat pouze do Krkonoš či Jeseníků, kam jezdí drtivá většina Čechů. Zkuste letos objevit kouzlo menších českých hor.

Chcete si užít první sníh? Pak se vydejte na hory. Třeba jen na prodloužený víkend někam na výšlap. Ubytovací zařízení jsou již otevřená, tak není důvod váhat.

Do Lužických hor za neobyčejnými horninami

Lužické hory kousek od Liberce svou výškou nedosahují ani výšky Českomoravské vrchoviny. Jsou to spíš takové hory ve zmenšené podobě, proto jsou i teď na podzim skvělé pro výšlapy – není tam ještě taková zima. Podívejte se na webkamery Lužické hory a vyberte si cíl svého putování. Za návštěvu stojí třeba unikátní skály Bílé kameny, Ledová jeskyně či skalní ostroh Pustý zámek.

Málokdo navíc ví, že do Lužických hor spadá i Ještěd! Mrkněte na kamery Liberec a vydejte se tam, až bude počasí výletu přát, protože je odsud krásný výhled. V zimě jsou na Ještědu i sjezdovky.

Naučte se krušnhorsky myslet, žít a snít

Krušné hory u německých hranic jsou dalším krásným koutem naší republiky stojícím za objevení. Jsou zde perfektní cyklistické a turistické trasy, jak napoví webkamery Krušné hory, už se zde chystá i lyžařská sezóna. Nejznámějším místem pro lyžování je Klínovec.

Na Krušnohorsku má dlouhou tradici hornictví, takže právě to tady můžete prozkoumat od A až do Z – venku i v různých muzeích. Snadno tedy najdete i program na špatné počasí. Mrkněte se také na kamery Most, zejména na záběry z místního autodromu, který je velkým lákadlem. A když už budete na západě naší země, za návštěvu každopádně stojí i Karlovy Vary.

Na Jizerskou lyžařskou magistrálu

Místo sjezdového lyžování upřednostňujete raději běžky? Pak vysledujte počasí přes webkamery Jizerské hory a vydejte se přímo na Jizerskou lyžařskou magistrálu. Ta nabízí přes 170 km upravených běžkařských tratí. A zbytek rodiny, jestli s vámi nesdílí lásku k běžeckému lyžování, nechte na sjezdovce. Těch je tu 17 km.

Dokud ještě není sníh, jsou Jizerky skvělé pro cyklistiku i turistiku. Jak vás však přesvědčí kamery Jablonec, na to už je letos pozdě. Sněhová pokrývka české hory pokryla. I ty menší.

Další webkamery najdete na WebKamera.cz.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
2. prosince 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!