Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jste v přírodě jako doma? Bez outdoorového nože se v žádném případě neobejdete

článek je inzerce, nejde o odborný text
V České republice má ježdění do přírody dlouhou tradici. Již v 19. století se na výlety do lesů vydávaly skupinky dam a pánů, toužících po romantice a odpočinku. Klub českých turistů vytyčil první trasy, které se záhy zaplnily výletníky. První stezka vedoucí kolem Svatojánských proudů, které později zklidnily přehrady, si získala zejména mezi obyvateli hlavního města značnou oblibu. A v období mezi světovými válkami se trávení volných víkendů v přírodě stalo tradicí.


Tramping, chataření a chalupaření jsou v Česku silně zakořeněny. A jejich popularita stále stoupá

Trampské osady vznikaly v Česku již za první republiky a mnohé z nich včetně legendární Ztracenky si svůj charakter uchovaly dodnes.

Potlachy, na které se sjížděli první účastníci již před celým stoletím, se pořádají stále a jsou hojně navštěvovány. Někteří trampové tráví noci v přírodě pod širákem či provizorními přístřešky, mnozí si ale pořídili chatky a sruby.

V České republice je však chataření a chalupaření oblíbené napříč populací a drtivá většina rodin má, případně si chce pořídit chatu či chalupu. Patříte mezi ty, kteří nemalou část volna tráví na čerstvém vzduchu, nejlépe v horách nebo v lese? Pak se neobejdete bez pořádné a praktické výbavy. Mimo jiné bez kvalitního outdoorového nože.


Jaké jsou důvody pro pořízení outdoorového nože?

Ve městě na dovolené, během níž v podstatě neopustíte civilizaci, si v drtivé většině případů vystačíte s kapesním nožíkem. Jakmile se však rozhodnete vyrazit na několik dní vstříc dobrodružství do lesa, bude se vám hodit nůž s delší čepelí, který zvládne víc než namazat chleba paštikou.

Outdoorové, lovecké, případně i armádní nože vám umožní nejen připravit si jídlo, ale také seříznout větve na přípravu přístřešku a v mnoha dalších činnostech. Přitom si můžete vybrat ze široké škály modelů, mezi nimiž jsou nože s pevnou čepelí i zavírací nože.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
30. dubna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.