Jste v přírodě jako doma? Bez outdoorového nože se v žádném případě neobejdete

článek je inzerce, nejde o odborný text
V České republice má ježdění do přírody dlouhou tradici. Již v 19. století se na výlety do lesů vydávaly skupinky dam a pánů, toužících po romantice a odpočinku. Klub českých turistů vytyčil první trasy, které se záhy zaplnily výletníky. První stezka vedoucí kolem Svatojánských proudů, které později zklidnily přehrady, si získala zejména mezi obyvateli hlavního města značnou oblibu. A v období mezi světovými válkami se trávení volných víkendů v přírodě stalo tradicí.


Tramping, chataření a chalupaření jsou v Česku silně zakořeněny. A jejich popularita stále stoupá

Trampské osady vznikaly v Česku již za první republiky a mnohé z nich včetně legendární Ztracenky si svůj charakter uchovaly dodnes.

Potlachy, na které se sjížděli první účastníci již před celým stoletím, se pořádají stále a jsou hojně navštěvovány. Někteří trampové tráví noci v přírodě pod širákem či provizorními přístřešky, mnozí si ale pořídili chatky a sruby.

V České republice je však chataření a chalupaření oblíbené napříč populací a drtivá většina rodin má, případně si chce pořídit chatu či chalupu. Patříte mezi ty, kteří nemalou část volna tráví na čerstvém vzduchu, nejlépe v horách nebo v lese? Pak se neobejdete bez pořádné a praktické výbavy. Mimo jiné bez kvalitního outdoorového nože.


Jaké jsou důvody pro pořízení outdoorového nože?

Ve městě na dovolené, během níž v podstatě neopustíte civilizaci, si v drtivé většině případů vystačíte s kapesním nožíkem. Jakmile se však rozhodnete vyrazit na několik dní vstříc dobrodružství do lesa, bude se vám hodit nůž s delší čepelí, který zvládne víc než namazat chleba paštikou.

Outdoorové, lovecké, případně i armádní nože vám umožní nejen připravit si jídlo, ale také seříznout větve na přípravu přístřešku a v mnoha dalších činnostech. Přitom si můžete vybrat ze široké škály modelů, mezi nimiž jsou nože s pevnou čepelí i zavírací nože.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
30. dubna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!