Kam na výlet u Kamenice nad Lipou? (PR)

článek je inzerce, nejde o odborný text
Městečko Kamenice nad Lipou možná většina z vás nezná. Malé městečko u řeky Kamenice protékající Českomoravskou vrchovinou je zajímavou výletní destinací pro rodiny s dětmi.


Kamenice nad Lipou

Městečko Kamenice nad Lipou možná většina z vás nezná. Malé městečko u řeky Kamenice protékající Českomoravskou vrchovinou je zajímavou výletní destinací pro rodiny s dětmi. Přesvědčte se sami. Jaké památky a zajímavosti vám nemohou uníknout?

Renesanční zámek Kamenice

Na nádvoří tohoto zámku stojí asi 700 let stará lípa, podle níž nese město název. V dnešní době slouží jako výstavní sál Uměleckoprůmyslového muzea. Tato instituce provedla poslední, velmi náročnou rekonstrukci objektu. V zámku se každoročně pořádá festival Hračkobraní, výstavní akce, kde se můžete seznámit s hračkami z celého světa.

Naučná stezka Vítězslava Nováka

Vítězslav Novák byl známý hudebník, skladatel a hlavně kamenický rodák. Právě po něm se jmenuje naučná stezka procházející městem.

Na této cestě se zastavíte například u zdejších významných stromů, mokřadů, vodních ploch, seznámíte se se zdejší faunou i flórou. Součástí stezky je také myslivna Johanka vystavená Novákovou matkou a Rudolfova parní pila.

Zábavní park Fábula

Pokud vás a vaše děti zajímá historie a příroda spíš méně než více, ale zato jste fanoušky pohádek, strašidel, hlavolamů a princezen, navštivte zábavní park pro děti.

V parku Fábula se můžete převléci za oblíbenou pohádkovou postavičku, projít si strašidelným sklepením, podívat se na divadélko, seznámit se se zvířátky ve zvěřinci nebo si zahrát obří podobu “človíčka”. Hlavně maminky a tatínky potěší Hostinec U Loupežníka Bambitky s bohatým občerstvením v podobě teplého bufetu. Ideální místo na výlet s dětmi na celý den.

Pivovar Kamenice

Pivovarskou tradici Kamenice nese už od 15. století. Přežil mnoho století i válek, prezidentů i papežů, avšak v roce 1947 byl, jako mnoho jiných podniků, uzavřen. Znovu byl otevřen až před pár lety a od té doby zase vaří, čepuje a distribuuje pivo po celé zemi.

Vedle zdejší pivnice můžete také podniknout exkurzi do pivovaru. Účastnit se můžete také zážitkového workshopu vaření piva. Exkurze se můžete účastnit ve všední den v 16:00 a o víkendech ve 14:00 a v 17:00.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
29. června 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!