Péči o zahradu usnadní automatické zavlažování

článek je inzerce, nejde o odborný text
V případě, že je součástí vaší nemovitosti alespoň trochu prostorná zahrada, určitě chcete, aby v každém ročním období vypadala co nejlépe a dařilo se v ní trávníku a rostlinkám. K tomu je zapotřebí udržovat ideální vláhu půdy. Jenže chodit neustále zalévat celý pozemek, to je dnes už značně nepraktické a časově náročné. Co takhle uvažovat o pořízení automatického zavlažovacího systému?

Hlavní výhoda, kterou automatické zavlažování přináší, je zřejmá. Jsou-li na zahradách instalované kvalitní závlahové systémy, jež se spouštějí automaticky, nemusí jejich majitelé prakticky nic řešit. Snad jen to, aby byly napojené na přívod vody a elektřiny.


Druhy závlahových zařízení pro soukromé zahrady

Použít se dá například kapková závlaha. Ta je ideální v okamžiku, kdy na pozemku pěstujete květiny, ovoce či zeleninu. Tento systém totiž do půdy uvolňuje vodu jen po malých dávkách tak, aby nedošlo k přílišnému podmáčení, což ne všem rostlinám vyhovuje.

Dalším produktem je automatické zavlažování trávníků. Zde je vytvořen systém potrubí, přičemž jsou na něj v pravidelných úsecích napojené výsuvné rozprašovače. Díky nim je pak celý pozemek, na němž chcete mít bohatý a zdravý trávník, dokonale zavlažovaný, když je to zapotřebí. Moderní závlahové systémy dokážou samy detekovat, zda v daný okamžik prší, takže regulují četnost závlahy. Správa těchto zařízení se dá provádět na dálku, a to například mobilním telefonem.

V neposlední řadě lze zmínit zavlažování skleníku. I v něm se povětšinou používá kapkovací závlaha. Výhodou je, že ve skleníku lze pěstovat rostliny, ovoce a zeleninu po celý rok, takže nejste omezováni klimatickými podmínkami. S dobrým zavlažovacím zařízením budete moci sbírat plody klidně až několikrát do roka.


Přednosti závlahových jednotek

Automatické zavlažovací systémy šetří váš čas, v konečném důsledku také finanční prostředky, protože zkrátka při zalévání zahrady zbytečně neplýtváte drahocennou pitnou či užitkovou vodou. Kromě toho kvalitní závlahové systémy zvyšují atraktivitu a hodnotu pozemku.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
20. ledna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!