Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Péči o zahradu usnadní automatické zavlažování

článek je inzerce, nejde o odborný text
V případě, že je součástí vaší nemovitosti alespoň trochu prostorná zahrada, určitě chcete, aby v každém ročním období vypadala co nejlépe a dařilo se v ní trávníku a rostlinkám. K tomu je zapotřebí udržovat ideální vláhu půdy. Jenže chodit neustále zalévat celý pozemek, to je dnes už značně nepraktické a časově náročné. Co takhle uvažovat o pořízení automatického zavlažovacího systému?

Hlavní výhoda, kterou automatické zavlažování přináší, je zřejmá. Jsou-li na zahradách instalované kvalitní závlahové systémy, jež se spouštějí automaticky, nemusí jejich majitelé prakticky nic řešit. Snad jen to, aby byly napojené na přívod vody a elektřiny.


Druhy závlahových zařízení pro soukromé zahrady

Použít se dá například kapková závlaha. Ta je ideální v okamžiku, kdy na pozemku pěstujete květiny, ovoce či zeleninu. Tento systém totiž do půdy uvolňuje vodu jen po malých dávkách tak, aby nedošlo k přílišnému podmáčení, což ne všem rostlinám vyhovuje.

Dalším produktem je automatické zavlažování trávníků. Zde je vytvořen systém potrubí, přičemž jsou na něj v pravidelných úsecích napojené výsuvné rozprašovače. Díky nim je pak celý pozemek, na němž chcete mít bohatý a zdravý trávník, dokonale zavlažovaný, když je to zapotřebí. Moderní závlahové systémy dokážou samy detekovat, zda v daný okamžik prší, takže regulují četnost závlahy. Správa těchto zařízení se dá provádět na dálku, a to například mobilním telefonem.

V neposlední řadě lze zmínit zavlažování skleníku. I v něm se povětšinou používá kapkovací závlaha. Výhodou je, že ve skleníku lze pěstovat rostliny, ovoce a zeleninu po celý rok, takže nejste omezováni klimatickými podmínkami. S dobrým zavlažovacím zařízením budete moci sbírat plody klidně až několikrát do roka.


Přednosti závlahových jednotek

Automatické zavlažovací systémy šetří váš čas, v konečném důsledku také finanční prostředky, protože zkrátka při zalévání zahrady zbytečně neplýtváte drahocennou pitnou či užitkovou vodou. Kromě toho kvalitní závlahové systémy zvyšují atraktivitu a hodnotu pozemku.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
20. ledna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.