Podzimní ubytování na Slovensku vám ukáže tuto zemi ve zcela nových barvách

článek je inzerce, nejde o odborný text
Slovensko je oblíbenou destinací především v zimě. Češi využívají zemi kvůli lyžařským střediskům, kterých je zde více než u nás a taktéž díky příznivějším lyžařským podmínkám.

I když třeba rakouské Alpy umí v zimě nabídnou více, na Slovensko nás stále táhne nostalgie, často stará přátelství či rodina, kterou tady mnozí máme. Lákavé je Slovenko i v létě. Turistika je zde skvělá, zlepšuje se i místní lázeňství. Ne zrovna časté jsou návštěvy Slovenska na podzim. Což je chyba, protože zamluvit si ubytování na Slovensku a vyrazit na podzimní túry, to stojí skutečně za to. Krásná je Malá i Velká Fatra, Nízké Tatry, Pieniny, oplatí se vyrazit na Oravu. Slovensko je země s malebnou přírodou, kterou musíte navštívit i v těch turisticky méně známých lokalitách. Zkuste třeba Zvolen a jeho okolí.

Proč vyrazit do Zvolena?

Toto asi 40 000 městečko leží 20 km vedle centra středního Slovenska, Banské Bystrice. Je skvělým výchozím bodem při výletech do Nízkých Tater, Malé Fatry, do Banské Štiavnice či do Kremnice. Hotely na středním Slovensku jsou velice stylové. Najdete je ve městech, na vesničkách, ale i přímo v turisticky oblíbených místech. Proč ale právě Zvolen? Vyrazíte si na Pustý hrad, což je úžasné archeologické naleziště objevené přímo nad Zvolenem, kde byly odkryté nejen středověké, ale dokonce pravěké nálezy. Ve městě máte možnost navštívit rovněž Zvolenský hrad honosící se velice zajímavým exteriérem.


Kde se ve Zvoleně ubytovat?

Ubytování ve Zvolenu, to není jen přímo to ve městě. Zkuste ubytování na Sliači, což je lázeňské městečko vzdálené od zvolena asi 5 km. Díky ubytování na Sliači si můžete rovnou naplánovat lázeňský pobyt v tomto městečku s tradičními lázeňskými procedurami.

Stavte se v Banské Bystrici

Nezapomeňte samozřejmě ani na Banskou Bystrici. Uchvátí vás hned, jak do ní budete přijíždět po dálnici. Městečko leží v kotlině mezi horami a o tomto čase září nádhernými podzimními barvami. Co nevidět z ní bude výhled i na první zasněžené kopce.

Slovensko je krásné a stojí rozhodně za návštěvu i na podzim. Dovolenou si naplánujete snadno. Stačí se je podívat na hotely a ubytování na Hotely.cz, vybrat si své ideální ubytování, zvolit si termín a můžete se vyrazit kochat krásami podzimního Slovenska.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
30. října 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!