Skvosty Jižních Čech: Nádherná příroda, působivá historie a řada zajímavostí lákají na výlet

článek je inzerce, nejde o odborný text
Jihočeský kraj nabízí řadu zajímavých míst, kde můžete strávit svou letní dovolenou. Mezi jedny z nejznámějších patří Třeboň a Český Krumlov, proto se na ně podíváme blíže. Na své si zde přijde každý, ať už chcete objevovat krásy historického města, přírodu, či různá zajímavá místa.


Zámek Třeboň

V jihočeské Třeboni, ve středu města, se nachází jeden z nejvýznamnějších zámeckých komplexů u nás. Historie zámku Třeboň sahá až do středověku, původně šlo o panský dvorec, který byl později přestavěný na tvrz a kamenný hrad. Dnešní podoba renesančního zámku pochází z 16. století, kdy byl vystavěn pro šlechtickou rodinu Rožmberků. V průběhu 17. století pak prošel barokními úpravami pod vlastnictvím rodu Schwarzenbergů, kteří zde sídlili až do 20. století.

Zámek vás okouzlí především krásnou sgrafitovou výzdobou fasády a kašnou z počátku 18. století. Užít si můžete prohlídkové trasy, které vás zavedou do renesančních interiérů, obydlí Schwarzenbergů i do hospodářského zázemí. V areálu stojí za návštěvu také Schwarzenberská hrobka a anglický park.

Vyberte si ubytování v Třeboňi – samotné město nabízí řadu působivých míst, které byste si neměli nechat uniknout. Navíc můžete vyrazit do blízkého okolí a objevovat další krásy jihočeského kraje.

Akvárium Vratislavský dům

Třeboň je dobře známá jako rybářská oblast – ryby zblízka si můžete prohlédnout v akváriu ve Vratislavském domě. Jde o fascinující místo ve sklepení renesanční budovy, které nabízí jedinečnou expozici sladkovodních ryb, které najdete v třeboňských rybnících. Najdete zde štiku, sumce, candáta, kapra, ale i úhoře a raka. Navíc jsou zde i ještěrky a nechybí možnost vzdělávání se díky ukázkám a nástěnnému atlasu ryb.

Záchranná stanice v Třeboni

Pokud patříte mezi milovníky zvířat a chcete vidět i něco jiného než ryby, navštivte záchrannou stanici pro volně žijící zvířata. Nachází se zde hendikepovaná zvířata, co se již nemohou vrátit do přírody. Jde například o veverky, sovy či koloušky. Jednou týdně probíhá komentovaná prohlídka, případně však můžete využít informační tabule, které také nabídnou zajímavé informace. 

Pokud by vás na cestách postihly zdravotní potíže, praktickým řešením je objednání k lékaři online. Během chvilky tak najdete specialistu, který se o vás postará.

Zámek Český Krumlov

Český Krumlov je další oblíbenou destinací v jižních Čechách. Samotná obec stojí za důkladné prozkoumání. Dominantou je zámek, který se tyčí nad Vltavou. Jeho původ sahá až do 13. století, zapsán je na seznamu UNESCO. Prohlédnout si zde můžete celkem 46 budov, které jsou rozprostřeny kolem pěti nádvoří. K dispozici jsou různé prohlídkové okruhy, které vám umožní nahlédnout do interiéru zámku. Kromě toho je zde muzeum a zámecká věž, ze které je okouzlující výhled. Krásnou procházku pak nabízí barokní zahrada s rybníkem.

Muzeum voskových figurín

Za jedinečnými voskovými figurínami nemusíte cestovat daleko, právě v Českém Krumlově se totiž nachází zajímavé muzeum. V prostředí renesančního domu se můžete setkat s panovníky, politiky i umělci z českých a světových dějin. Zároveň muzeum přibližuje život ve středověkém městě a tradiční práci jihočeských rybářů. Expozice je zařízena do posledního detailu, nabízí tak jedinečný zážitek. Navíc je zde také zrcadlový labyrint, který si užijí děti i dospělí.

Ubytujte se v Českém Krumlově a objevte všechny krásy tohoto dobře známého města. Ačkoli je rozlohou poměrně malé, čeká vás zde spousta zajímavých míst. 

Jižní Čechy jsou bohaté na kulturu, historii a přírodní krásy. Čeká vás zde spousta nezapomenutelných zážitků, stačí si jen vybrat. Působivé zámky a centrum měst byste neměli minout, pak už to však záleží jen na vás – vyrazíte do přírody, za zříceninami, či raději do muzeí, které vám přiblíží život v tomto regionu?Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
24. července 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!