Terasa a její realizace

článek je inzerce, nejde o odborný text
Bydlení dnes představuje jeden z nejdůležitějších faktorů pro spokojený život. Lidé si pořizují krásné a moderní domy, ke kterým neodmyslitelně patří také terasy. Ty mohou mít nejrůznější podobu, zejména co se týká materiálu, ale funkce je nezměněná.

Jde o dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci pro všechny členy rodiny. Navíc taková terasa skvěle rozšíří obytný prostor a vstup na terasu je možný z jakékoliv vhodné místnosti v domě. Nejčastěji se jedná o vstup z obývacího pokoje nebo z kuchyně, ale výjimku netvoří ani vstup z ložnice.

Realizace terasy svépomocí je poměrně pracná záležitost, a tak je jistě vhodné si na takovou práci povolat odborníky. Ovšem šikovný všeuměl a domácí kutil by v této zkoušce mohl také obstát.

Realizace terasy

Před samotnou realizací terasy je potřeba se rozmyslet, z jakého materiálu ji chce majitel mít zhotovenou. Nabízí se několik možností. Nejpopulárnější jsou terasy dřevěné, které mají své kouzlo. Další možností je terasa zhotovená z WPC desek, což je moderní a ekologický materiál s mnoha pozitivními vlastnostmi.

Na webových stránkách Gardina.cz stejnojmenné firmy si každý zájemce o terasu může prohlédnout nejen realizaci teras, ale může zároveň načerpat inspiraci. Každopádně odborníci, kteří se realizací teras zabývají, mohou rovněž poradit, jak si vybrat vhodný materiál a jaké příslušenství bude k tomu potřeba. Jsou to například distanční podložky, rektifikační terče, nerezové vruty.

Při samotné stavbě terasy je třeba si uvědomit, že je nutné mít rovný podklad. Je třeba myslet na to, že základna podpírá celou konstrukci terasy a zabraňuje jejímu posunutí nebo zapuštění do země. Obvykle se jedná o betonové bloky o rozměrech 30 x 30 cm, uložené zhruba 15 cm hluboko v nedotčené husté půdě. Dále by se podlaha neměla prohýbat a pružit pod nohama. Pokud terasa vyžaduje zábradlí, to by mělo být pevné, stabilní a bezpečné.

Každopádně i na webových stránkách Gardina.cz se zákazníci dozví o terasách vše, co je potřeba.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
17. února 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!