Vytvořte si před domem hezkou terasu

článek je inzerce, nejde o odborný text
Terasa je místem, kde je možné odpočívat, obědvat na čerstvém vzduchu nebo pořádat menší večírky s rodinou a přáteli. Vytvořit si něco takového není záležitostí jednoho dne či dokonce několika hodin. Když do toho ovšem půjdete naplno, během pár dní se vám může povést realizace dokonalé terasy.


Vše si naplánujte

Terasa sice obvykle není žádný monstrózní projekt, avšak chcete-li, aby byla co nejkvalitnější, budete si muset vytvořit vhodný plán.

Hlavní je ujasnit si, co přesně od toho očekáváte. Musíte si zvolit správný materiál, zvážit rozměry a rovněž vybrat i vhodné umístění. Dobrá terasa nemůže být kdekoliv. V ideálním případě by měla být situována směrem k jihu, případně na západ.

Vhodný materiál

Terasu je potřeba z něčeho postavit. Můžete být trochu punk a vybudovat ji třeba z říčních kamenů, které nic nestojí. Taková terasa však nebude stát za moc. Chcete-li něco opravdu kvalitního, je nezbytné použít i odpovídající materiál.

Vybrat si můžete kupříkladu dlaždice z jemné kameniny, které nejenže vypadají skvěle, ale také hodně vydrží. Dobrou alternativou k dlaždicím je tradiční betonová dlažba. Výhodou tohoto typu dlažby je, že může vypadat, jak budete chtít, třeba i jako dřevo.

Samotné dřevo je rovněž ke stavbě teras v hojné míře využíváno. A není ani divu. Jedná se totiž o přírodní produkt, z nějž sálá teplo a v kombinaci se zahradou vypadá dobře. Také se po něm skvěle chodí, nicméně tato surovina má i své mouchy.


Složitější údržba

Zatímco o mnoho jiných materiálů se nemusíte vůbec starat, terasová prkna je nezbytné jednou za čas natřít ochranným nátěrem, jinak začnou podléhat zkáze. Dřevo nemá totiž příliš v oblibě vodu.

I proto byste měli při pokládce používat distanční podložky, které vám nejen usnadní práci, ale zároveň dokáží zabránit terase koncentrovat vlhkost v obvyklých místech. Takové podložky můžete koupit například v Gardina.cz.
Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
16. ledna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.