Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Vyhrajte v soutěži snižování emisí CO2

autor: Nadace Partnerství
Brno (8. ledna 2008) – Nadace Partnerství a British Council vyhlašují soutěž s názvem CO2 Vy na to? Smyslem soutěže je navrhnout opatření, která sníží množství emisí CO2 v každodenním životě – v zaměstnání, ve škole nebo doma. Přihlásit se mohou jednotlivci i malé týmy do pěti lidí ve věku 20–35 let. Mezi tři nejlepší projekty odborná komise rozdělí částku 150 tisíc korun. Své návrhy mohou zájemci zasílat nejpozději do 29. února 2008.

Podobný typ soutěže je u nás vyhlašován poprvé. Mladí lidé, kteří se nebojí neotřelých řešení, by si tedy tuto možnost neměli nechat ujít. „Přijímány budou projekty zaměřené na technologická řešení nebo organizační opatření vedoucí k úsporám energií, a tím i ke snížení emisí CO2. Záleží pouze na soutěžících, zda dosáhnou úspor změnou svého chování, organizace práce, dopravy či vytápění. Vyloučeny budou pouze ryze investiční projekty typu zateplení budov,“ upřesňuje Zbyšek Podhrázský z Nadace Partnerství.

British Council, který soutěž inicioval, se snaží podněcovat diskuzi o klimatických změnách dlouhodobě a na mezinárodní úrovni. „V celoevropském průzkumu provedeném British Council mezi mladými lidmi uvedlo 50 % respondentů, že ekologické otázky a problematika klimatických změn patří k těm, které je nejvíce znepokojují,“ uvedla Jana Hecová z British Council a dodala, že v letošním roce bude zahájena evropská část celosvětového klimatického programu, která ponese název Europe Low Carbon Challenge.

Soutěž je určena mladým lidem ve věku 20–35 let, kteří trvale žijí na území ČR. Odborná komise bude hodnotit především neotřelost řešení, možnost jeho opakování a snadnou realizovatelnost. Své návrhy mohou soutěžící posílat nejpozději do 29. února 2008, přihlášku a více informací naleznou na internetové adrese www.emiseco2.cz. Vyhlášení výsledků se uskuteční 27. března u příležitosti mezinárodní konference o změnách klimatu v Brně. Tři vítězné návrhy si mezi sebe rozdělí 150 tisíc korun, přičemž část bude sloužit na realizaci projektů, část výherci získají jako odměnu.

kontakt:

Zbyšek Podhrázský, Nadace Partnerství
e-mail: zbysek.podhrazsky@nap.cz, tel.: 515 903 129
Jana Hecová, British Council
e-mail: jana.hecova@britishcouncil.cz.

autor:
Nadace Partnerství
email: info@nap.cz
www stránky: http://www.nap.cz/

datum vydání:
8. ledna 2008


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.