Špačkové

autor: Libuše Weinerová
'Mí poddaní, mám pro vás dobrou zprávu. Naši zvědové objevili krásnou třešňovou alej. Kdo má hlad a chuť, poleťte! Odlet za 5 min.'


Mimořádně zpravodajství

Hlásím se vám mimořádně z třešňové aleje. Jak jistě všichni víte a pamatujete, ještě před chvílí jsme Vám tuto alej ukazovali jako mimořádnou. Byla zde nejlepší úroda třešní v České republice. A teď zde zbyly jen holé stromy a na zemi jen záplava pecek.

Mnozí si teď řeknete: "To není možné? Jak se to mohlo stát?" Na to je v celku lehká odpověď. Třešňovou alej navštívilo hejno nedočkavých špačků. Zeptáme se nyní náhodného pozorovatele, který vše viděl a může nám o tom podat svědectví:

Byl krásný letní večer. Žito s příměsí hrášku si něco šeptalo. Letní sluníčko zapadalo. Najednou se setmělo! Vesničané se diví. Co se to děje? Nepřichází apokalypsa? Tu najednou někdo vykřikl: "Vždyť je to prosté, jsou to špačkové! Ach ne, míří přímo na naši alej. Poběžte!" Černé hejno dosedlo a začalo si pást svá černá bříška. Nedalo se nic dělat. Všichni jsme stáli a pozorovali, co nám to špačkové dělají za škodu.

Po nějaké chvíli se ozval jeden špaček, nejspíš velitel, a něco zakdákal. Myslím, že to mohlo být něco ve smyslu: "Všichni zvedat! Letíme pryč! Tady toho moc nezbývá. Jdeme navštívit nějakou jinou alej!" Po tom zakdákání se všichni zvedli a odletěli. Nám z celé úrody zbyli jen pecky a oči pro pláč.

Teď všichni znáte tajemství aleje. Ano, špačkové způsobili tuto škodu. Činí několik desítek tisíc.

Hlídejte pečlivě své ovocné stromy.
Na ptáky jsme krátcí ptáci :-)autor:
datum vydání:
14. července 2004


Diskuze k článku „Špačkové“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!