Divočinou s Jeffem Corwinem

autor: Mgr. Jana Hájková
Známý pořad vysílaný i na našich obrazovkách se sympatickým moderátorem Jeffem Corwinem, který nás provází po cestě kolem světa za zajímavými živočichy.


Rodák z Massachusetts

Dnes již 43letý Jeff Corwin se narodil v Massachusetts, USA, 11.7.1967. Dětství strávil ve svém rodném městě Norwell. Už jako malý si oblíbil pozorování zvířat. Zaujali ho především, stejně jako Steva Irwina, obojživelníci a hadi. V roce 1984 poprvé objevil krásu tropického deštného pralesa. Zkušenosti z expedice ho ovlivnily natolik, že se rozhodl tento ekologický skvost studovat a především ochraňovat.

Doktor přírodních věd

Jeff získal titul bakaláře věd v oboru biologie a antropologie. Své vzdělání si později rozšířil o studium divokých zvířat a v oblasti rybářství a jejich ochrany na univerzitě v Massachusetts. V roce 1999 získal Jeff doktorát na bridgewaterské státní univerzitě. Od té doby může veřejně přednášet o ochraně přírodních zdrojů, které jsou důležité pro zachování všech druhů. „Jeff pevně věří, že pomocí vzdělání a informovanosti budou přírodní zdroje, divoká zvířata a ekosystém, který tvoří naši planetu zachovány pro budoucí generace.“ 3)

Přírodověděc tělem i duší

Kromě toho, že Jeff v USA učí a přednáší o zvířatech, přírodě a ekologii, se podílí také na informování veřejnosti prostřednictvím televizních obrazovek. Nejprve se prosadil díky National Geographic, který částečně sponzoroval expedici přírodovědců v roce 1994 za účelem vytvoření dokumentu s názvem „The Jasson Project“. Dva roky, až do 1999 se podílel na tvorbě Disney Channel prostřednictvím série, kterou známe i my z našich obrazovek, totiž Divočinou s Jeffem Corwinem. V tomto pořadu nás Jeff provází takřka po celém světě. Představuje nejrozmanitější krásy a zajímavá zvířata Indie, Afriky, jižní Asie či Jižní Ameriky. Velice rád představuje zvířata v pralese, ale také v poušti, na horách nebo prostě kdekoliv v divočině. Ve svém rodném městě, v Norwell v USA, založil interaktivní muzeum a environmentální vzdělávací centrum nazvané EcoZone. Od roku 2000 spolupracuje především s televizními kanály Animal Planet a Discovery. Na svém kontě má již desítku pořadů. Uveďme alespoň některé. Názvy jsou v angličtině, protože u nás zatím nebyly pořady uvedeny. Going Wild With Jeff Corwin, The Jeff Corwin Experience, Jeff Corwin Unleashed, King of the Jungle, Corwin's Quest, Into America's West, Into Alaska nebo např. Future Earth: 100 Heartbeats.

Televizní šoumen

Se svými 178 centimetry1) a vždy usměvavým obličejem ho kamera prostě miluje. Ve svých pořadech se s úsměvem dokáže vypořádat i s nebezpečnými situacemi, kterým se prostě občas při natáčení s divokými zvířaty nevyhne.

The Jeff Corwin Experience

Seriál The Jeff Corwin Experience se vysílá takřka po celém světě. Ve Spojených státech ho sleduje přes 13 miliónů diváků a kromě USA se vysílá ještě v dalších 70 zemích světa.3)

Vítěz Emmy

V roce 2004 byl oceněn Emmy za nejlepšího herce v dětských seriálech. Kromě toho ho také vydavatelé časopisu Lidé (People Magazine) nominovali mezi 50 nejobdivuhodnějších lidí. Napsal také svou první publikaci, která se jmenuje „Living on the Edge: Amazing Relationships in the Natural World“.3) Momentálně žije se svou manželkou Natashou a s dcerou Maya Rose v Massachusetts.

Zdroj:
1) www.osobnosti.cz
2) natura.mysteria.cz
3) animal.discovery.com
4) de.wikipedia.org
5) en.wikipedia.orgautor:
datum vydání:
4. srpna 2010


Diskuze k článku „Divočinou s Jeffem Corwinem“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!